Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2021, 18:40

Dying Light: Hellraid otrzymał fabularny tryb The Prisoner; jest zwiastun

Wydane w sierpniu zeszłego roku Dying Light: Hellraid otrzymało sporo nowej zawartości. Techland dodał do gry m.in. tryb fabularny The Prisoner.

W SKRÓCIE:
  1. Dodatek do gry Dying Light o podtytule Hellraid otrzymał nową zawartość.
  2. Do gry wprowadzono m.in. tryb fabularny The Prisoner, nowe typy oręża oraz przeciwników, a także poprawki oświetlenia i udźwiękowienia.

Nie minął jeszcze szum związany z prezentacją dotyczącą Dying Light 2, na której poznaliśmy m.in. datę premiery polskiej produkcji (7 grudnia 2021 r.), a studio Techland wykonuje kolejny ruch dotyczący swojej marki. Tym razem chodzi o nową zawartość, która wraz z nową aktualizacją pojawiła się w dodatku do pierwszej części Dying Light o podtytule Hellraid. Wydane w zeszłym roku DLC przenosi nas z ulic miasta Harran do tajemniczych podziemnych krypt, gdzie musimy mierzyć się z zombie, szkieletami i innymi nieumarłymi.

DLC dostało nowy tryb fabularny - The Prisoner, w którym czekają na nas trzy misje do wykonania solo bądź w kooperacji. Oprócz tego do gry wprowadzono dwie bronie: łuk Skażona Sprawiedliwość oraz duży dwuręczny młot Kościokrusz, a także dodano nowe lokacje. W Hellraid pojawił się również niespotykany wcześniej typ przeciwników - szkielet z wielką tarczą. Pozostałe zmiany obejmują m.in. lepszy system oświetlenia oraz dodatkowe dźwięki otoczenia. Twórcy zapowiedzieli, że tryb fabularny będzie systematycznie rozwijany w kolejnych aktualizacjach, a „fabuła będzie stopniowo odkrywana”. Być może ten rozwój poprawi nieco kiepski odbiór dodatku na Steamie, którego recenzje są w większości negatywne.

Przypomnijmy, że Dying Light: Hellraid dostępne jest na PC, a także na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej