Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2022, 15:33

Dying Light: Hellraid niczym Doom. Ostatnia aktualizacja doda shotguna [Aktualizacja]

Studio Techland zapowiedziało finalną aktualizację do dodatku Dying Light: Hellraid. Dzięki niej podczas przeszukiwania katakumb będzie można walczyć z nieumarłymi za pomocą strzelby.

Aktualizacja: Opisany poniżej patch 1.49 do Dying Light jest już dostępny. Co istotne, poza dodatkiem Hellraid oferuje również usprawnienia w podstawowej wersji gry – jak choćby opcję bawienia się w 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 936p na konsoli Xbox Series S. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Deweloperzy z Techlandu ogłosili, że niebawem zostanie wypuszczona ostatnia aktualizacja do Dying Light: Hellraid – rozszerzenia hitu z 2015 roku.

Przypomnijmy, akcja DLC rozgrywa się w podziemnych kryptach, gdzie musimy mierzyć się z różnej maści nieumarłymi rodem ze świata fantasy. Do tej pory naszymi narzędziami mordu była przede wszystkim rozmaita broń biała. Po aktualizacji gracze dostaną w swoje ręce strzelbę.

Być jak Doomguy

W materiale promującym nadchodzący patch możemy zobaczyć nową zabawkę w akcji. Twórcy nadali jej wdzięczną nazwę Deathbringer i właśnie takie jest jej zadanie: szerzyć śmierć pośród potworów, które staną nam na drodze.

Tym samym można pokusić się o nieśmiałe porównanie do Dooma, gdzie strzelba (również dwulufowa) była jedną z podstawowych broni do eksterminacji piekielnych maszkar.

Deweloperzy zapewniają, że oprócz shotguna aktualizacja przyniesie sporo drobnych, ułatwiających graczom życie poprawek, takich jak zmiany w ekonomii, eliminacja bugów oraz innowacje w zbrojowni (jak np. dodanie funkcji przyglądania się orężowi).

Być może ostatni patch zmieni nieco odbiór DLC, który na Steamie wciąż jest chłodny –rozszerzenie może „pochwalić się” zaledwie 40% pozytywnych recenzji. Jeśli ktoś nie miał wcześniej kontaktu z Hellraid, to teraz prawdopodobnie będzie ku temu najlepsza okazja – zwłaszcza że na platformie firmy Valve dodatek kosztuje obecnie niecałe 15 złotych.