Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2021, 14:55

Techland rejestruje znak towarowy Dying Light 2 Stay Human [Aktualizacja]

Firma Techland zarejestrowała znak towarowy Dying Light 2 Stay Human. Zgodnie ze źródłem zbliżonym do polskiej ekipy, takie będzie hasło marketingowe, które będzie towarzyszyć promocji gry.

Aktualizacja

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ze źródeł zbliżonych do Techlandu, „Stay Human” to hasło marketingowe, które będzie towarzyszyć promocji gry. Można je porównać do hasła „Good Night, Good Luck”, które to z kolei wykorzystano przy pierwszej grze z serii. W tym rozumieniu słowa „Stay Human” mogą pojawić się na pudełku z grą, dokładnie tak jak to zrobiono w przypadku „jedynki”, ale nie oznacza to, że jest to oficjalny podtytuł, przynajmniej na razie. Nowa gra tym bardziej.

Oryginalna wiadomość

Polskie studio Techland wciąż w pocie czoła pracuje nad Dying Light 2, czyli kontynuacją pierwszoosobowej gry akcji z zombie sprzed sześciu lat. Niestety, jak na razie nie mamy żadnych nowych oficjalnych doniesień na jej temat. Nie oznacza to jednak, że wokół tej produkcji nie podziały się ostatnio żadne interesujące rzeczy. Otóż studio Techland zarejestrowało - zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie - znak towarowy „Dying Light 2 Stay Human”. Odpowiednie wnioski i ich statusy możecie znaleźć tutaj i tutaj.

Techland rejestruje znak towarowy Dying Light 2 Stay Human [Aktualizacja] - ilustracja #1
W świecie Dying Light pozostanie człowiekiem, dosłownie i w przenośni, jest niezwykle trudne.

Jak na razie nie wiadomo oficjalnie, do czego odnosi się „Dying Light 2 Stay Human”. Niewykluczone, że jest to zwykły slogan reklamowy, jaki będzie można znaleźć chociażby na nowych plakatach i w nadchodzących zwiastunach. Uwagę może jednak zwracać klasyfikacja tego znaku towarowego w Europie. Otóż został on przypisany do kategorii 9 i 41. Oto opis tej drugiej:

Udostępnianie gier komputerowych on-line; Zapewnianie dostępu do gier wideo on-line; Usługi rozrywkowe; Informacje online z dziedziny rozrywki z zakresu gier komputerowych; Udostępnianie w trybie on-line informacji związanych z grami komputerowymi i rozszerzeniami komputerowymi do gier; Usługi w zakresie gier elektronicznych świadczone za pośrednictwem Internetu; Gry internetowe [nie do pobrania]; Udostępnianie rozrywki online w postaci turniejów gier; Rozrywka interaktywna online; Usługi gier online przez urządzenia mobilne.

Może to zatem sugerować, że zwrot „Dying Light 2 Stay Human” jest związany z jakąś formą rozgrywki sieciowej. Jak jednak jest w istocie? O tym powinniśmy przekonać się już wkrótce.

Przypominamy, że Dying Light 2 zmierza na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One oraz Xboksa Series X/S. Zgodnie z obecnymi planami, tytuł ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

  1. Oficjalna strona gry Dying Light 2
  2. Oficjalna strona studia Techland

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej