Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 5 listopada 2023, 13:30

Dużo siedzisz? Pracujesz zdalnie? Spraw sobie biurko z regulacją wysokości - oto najpopularniejsze modele

Nasze najnowsze zestawienie bestsellerów Amazona poświęcone zostało idealnemu stanowisku pracy. Warto zadbać o biurko regulowane, dzięki któremu długie godziny spędzone przed komputerem nie odbiją się tak negatywnie na naszym zdrowiu.

Od czego zaczynamy tworzenie idealnego stanowiska komputerowego? Od peceta? A może monitora? Nic z tych rzeczy. Budowę wymarzonej świątyni pracy i rozrywki rozpoczynamy od biurka. Jest ono niczym fundament, na którym cegła po cegle, piętro po piętrze stawiamy domowe biuro lub pokój gracza.

Niezwykle ważne jest zatem, aby biurko było wytrzymałe. Musi przecież udźwignąć ciężar tego, co się na nim znajdzie. Mile widziane są także dodatkowe funkcje, takie jak np. elektryczna bądź manualna regulacja wysokości, dzięki której nie dość, że ustawimy mebel wedle naszych osobistych preferencji, ale także możemy pracować na stojąco, a nawet spacerować „łącząc” biurko z… bieżnią typu walkingpad.

Tak, nie przesłyszeliście się. Niektórzy z nas przed komputerem spędzają większą część życia. Lekarze są zgodni, że długotrwałe siedzenie nie jest zbyt korzystne dla zdrowia. Na szczęście znajdujemy się aktualnie na takim etapie rozwoju technologii, że możemy połączyć, kolokwialnie mówiąc, gapienie się w monitor z ruchem.

Wystarczy, że zaopatrzycie się w biurko z regulacją wysokości, wyżej wspomnianą kompaktową bieżnię i voila – możecie spacerować w trakcie pracy lub gry. Jeśli spodobał Wam się taki pomysł, z przykładowymi walkingpadami możecie zapoznać się klikając w poniższy przycisk.

Bieżnie typu walkingpad na Amazon

Skoro sprawę bieżni mamy załatwioną, przechodzimy do biurek i stelaży. Na podstawie bestsellerów Amazona i opinii użytkowników, przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych propozycji, które nie dość, że są niezwykle funkcjonalne, to jeszcze wzbudzą nutkę zazdrości wśród Waszych znajomych. Zapraszamy do lektury.

Bestsellery Amazona w kategorii biurka i stelaże

Stelaż elektryczny VASAGLE

Dużo siedzisz? Pracujesz zdalnie? Spraw sobie biurko z regulacją wysokości - oto najpopularniejsze modele - ilustracja #1
Źródło: VASAGLE, grafika promocyjna.

Nasze zestawienie rozpoczynamy od absolutnego hitu Amazona, jakim jest stelaż biurka marki VASAGLE. Ten niezwykle popularny model możecie zakupić za 953,99 zł (do wyboru wariant czarny lub biały).

Stelaż VASAGLE na Amazon.pl

Zacznijmy od bezsprzecznie największej zalety omawianego stelaża, czyli funkcji elektrycznej regulacji wysokości. Model VASAGLE został wyposażony w podwójne silniczki, które zdolne są do uniesienia ciężaru aż 100 kg na wysokość do 125 cm.

W dobraniu odpowiednich ustawień pomaga specjalny panel sterowania wyposażony w funkcję pamięci z 4 wysokościami oraz przypomnienie o zbyt długim siedzeniu. Oprócz tego znajdziemy w nim gniazdo USB i automatyczną blokadę przycisków.

Ważne jest również to, że stelaż można też regulować na szerokość. W zależności od tego, jak duże stanowisko chcecie mieć, możecie wybierać z zakresu od 110 cm do 180 cm. W zestawie znajdziemy także kółka, dzięki którym nasze biurko uczynimy bardziej mobilnym.

Blaty do stelaży znajdziecie tutaj.

Stelaż elektryczny GOPLUS

Dużo siedzisz? Pracujesz zdalnie? Spraw sobie biurko z regulacją wysokości - oto najpopularniejsze modele - ilustracja #2
Źródło: GOPLUS, grafika promocyjna.

Osoby poszukujące nieco tańszej alternatywy mogą zdecydować się na stelaż marki GOPLUS. Produkt ten zakupicie na Amazon.pl za jedyne 698,51 zł (do wyboru wariant biały, czarny lub szary).

Stelaż GOPLUS na Amazon.pl

Mimo że mamy do czynienia z tańszą opcją, nie jest ona wcale gorsza od poprzedniej propozycji. Stelaż GOPLUS również charakteryzuje się szerokim zakresem elektrycznej regulacji wysokości w zakresie od 70 cm do 120 cm. „Bajeranckości” stelaża dopełnia panel sterowania z pamięcią trzech wysokości i ekran LED wyświetlającym aktualne ustawienie.

Maksymalny udźwig stelaża wynosi 80 kg. Model został wyposażony w funkcję zapobiegającą przegrzanie silniczków, która zatrzymuje je w momencie gdy system napotyka opór.

Na koniec warto wspomnieć, że szerokość stelaża można regulować w zakresie od 109 cm do 151 cm.

Blaty do stelaży znajdziecie tutaj.

Biurko elektryczne FEZIBO

Dużo siedzisz? Pracujesz zdalnie? Spraw sobie biurko z regulacją wysokości - oto najpopularniejsze modele - ilustracja #3
Źródło: FEZIBO, grafika promocyjna.

Obie powyższe propozycje dotyczyły samych stelaży – bez blatów. Jeśli jednak chcecie oszczędzić sobie czasu na szukanie lady, możecie zdecydować się na gotowy zestaw. W takim przypadku polecamy biurko FEZIBO, którego koszt to zaledwie 643,15 zł (wariant z czarnym stelażem i blatem w kolorze: rustykalny brąz).

Biurko FEZIBO na Amazon.pl

Za te niewielkie pieniądze otrzymujemy biurko z funkcją elektrycznej regulacji wysokości (70-117 cm) z prędkością podnoszenia/opuszczania wynoszącą 2 cm na sekundę. Oprócz tego model charakteryzuje się panelem sterowania z trzema ustawieniami wysokości. Biurko jest w stanie unieść ciężar do 70 kg.

Wspomnijmy również o samym blacie. Płyta biurka (swoją drogą wyglądająca bardzo elegancko), ma wymiary 60x120 cm. Waga całego zestawu to 50 kg.

Biurko elektryczne z szufladami FEZIBO

Dużo siedzisz? Pracujesz zdalnie? Spraw sobie biurko z regulacją wysokości - oto najpopularniejsze modele - ilustracja #4
Źródło: FEZIBO, grafika promocyjna.

Kolejny produkt i kolejna propozycja marki FEZIBO. Tym razem w zestawieniu znalazło się miejsce na biurko elektryczne z szufladami. Model możecie zakupić na Amazon.pl za 1246,35 zł (dostępny wariant z czarnym stelażem i blatem w kolorze: ciemny orzech).

Biurko z szufladami FEZIBO na Amazon.pl

Macie dość „rupieci” walających się na Waszym biurku? Jeśli tak to warto zainwestować w mebel z szufladami. Dzięki nim nie dość, że uporządkujecie swoje stanowisko pracy, to najpotrzebniejsze rzeczy będziecie mieć wciąż w zasięgu ręki. Idealnym wyborem może być zatem biurko marki FEZIBO.

Model ten posiada wszystko co wcześniejsze propozycje: elektrycznie podnoszony blat (regulacja wysokości od 82 do 130 cm), funkcję pamięci trzech wysokości oraz system antykolizyjny zatrzymujący silniczki w przypadku wykrycia oporu. Z kolei stalowy stelaż jest w stanie utrzymać ciężar do 68 kg. Listę zalet uzupełniają kółka, które znajdziemy w zestawie.

Biurko elektryczne pro.tec

Dużo siedzisz? Pracujesz zdalnie? Spraw sobie biurko z regulacją wysokości - oto najpopularniejsze modele - ilustracja #5
Źródło: pro.tec, grafika promocyjna.

Na koniec zostawiliśmy propozycję skierowaną głównie dla zapalonych gamerów. Biurko elektryczne pro.tec możecie zakupić na Amazon.pl za 1152,99 zł (wariant czarny).

Biurko pro.tec na Amazon.pl

Jak już wspomniałem, biurko pro.tec to model skierowany głównie dla miłośników gier. Wszystko przez swój „gamerowski” wygląd. Jego blat w kształcie litery „L” (o wymiarach 160 x 60 cm) został pokryty specjalnym laminatem imitującym włókno węglowe. Dzięki temu biurko nabiera agresywnego charakteru. Z tyłu lady umieszczono dwa przepusty, które pomogą nam uporządkować niesforne kable.

W pakiecie otrzymujemy również stylową podkładkę. Jej wymiary to 60x70 cm, przez co zmieści się na niej zarówno myszka, jak i klawiatura. To jednak nie wszystko. W zestawie znajdziemy także uchwyt na napoje i haczyk na słuchawki.

Całości dopełnia system elektrycznej regulacji wysokości blatu, pozwalający poruszać się w zakresie od 73 cm do 118 cm.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej