Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2022, 09:28

autor: Adrian Werner

Dune: Spice Wars z rodem Corrino; Imperator dołączył do walk o Arrakis

Strategia Dune: Spice Wars otrzymała aktualizację, wprowadzającą do gry piątą grywalną frakcję w postaci rodu Corrinów, z którego wywodzi się Imperator.

Źrodło fot. Funcom i Shiro Games
i

Studio Shiro Games wypuściło kolejną aktualizację do znajdującej się w fazie wczesnego dostępu strategii Dune: Spice Wars. Największą atrakcją patcha jest dodanie do gry nowej frakcji w postaci rodu Corrinów, na czele którego stoi Imperator Shaddam IV.

  1. Frakcja dysponuje unikalnymi jednostkami, w tym elitarnymi Sardaukarami oraz oddziałami wyposażonymi w miotacze płomieni.
  2. Frakcja posiada też czterech doradców. Są wśród nich córki Imperatora (księżniczka Irulan i Wensicia Corrino), Kapitan Aramsham (oficer Sardaukar) oraz mentat asasynów Hasimir Fenring.
  3. Rod Corrinów otrzymuje w formie podatku lub łapówki Przyprawę od większości frakcji na planecie Arrakis, ale musi także opłacać Gildię Kosmiczną, aby utrzymać funkcjonowanie swojej floty gwiezdnej.
  4. Patch ulepsza także system dyplomacji, AI oraz interfejs, jak również usuwa wiele błędów i niedoróbek.

Rod Corrinów to piąta grywalna frakcje w grze. Poza nim w Dune: Spice Wars możemy pokierować rodami Atrydów i Harkonnenów, Freemenami oraz Przemytnikami.

Przypomnijmy, że Dune: Spice Wars zadebiutowało we wczesnym dostępie w kwietniu tego roku. Gra dostępna jest wyłącznie na PC. Wersja 1.0 ma się ukazać w 2023 r.

Produkcja okazała się sporym sukcesem. Była największym bestsellerem na Steamie w tygodniu swoje premiery. Spotkała się również z ciepłym przyjęciem – 81% recenzji graczy chwali Dune: Spice Wars, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny” odbiór gry.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Shiro Games
  2. Dune: Spice Wars na Steamie
E3 2021