Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lipca 2013, 08:16

autor: qjin

DuckTales Remastered w sierpniu

Firma Capcom ogłosiła datę wydania remake’u rasowej platformówki, zatytułowanej DuckTales. Gra zadebiutuje w sierpniu tego roku na większości zapowiedzianych platform sprzętowych.

Tak zmieniła się postać Sknerusa w grze DuckTales przez ostatnie kilkanaście lat - DuckTales Remastered w sierpniu - wiadomość - 2013-07-12
Tak zmieniła się postać Sknerusa w grze DuckTales przez ostatnie kilkanaście lat
DuckTales Remastered w skrócie:
  • Odświeżona wersja gry z 1989 roku: lepsza oprawa wideo, zmiany w designie poziomów itd.
  • Klasyczna platformówka z Sknerusem w roli głównej otrzyma także wydanie pudełkowe na PS3.
  • Premiera 13 i 14 sierpnia tego roku na PC oraz PSN, dzień później na Wii U, a 11 września na XBLA.

Poznaliśmy datę premiery DuckTales Remastered, odświeżonej wersji platformówki z 1989 roku. W remake „Kaczych opowieści” najwcześniej zagrają posiadacze pecetów oraz konsol PlayStation 3, bo odpowiednio 13 i 14 sierpnia bieżącego roku. Dzień później gra zadebiutuje na Wii U, a dopiero 11 września trafi ona na Xboksa 360. Cenę ustalono na poziomie 14,99 dolarów (ok. 50 zł).

Co ciekawe, w planach jest wydanie również edycji pudełkowej, która ma ukazać się wyłącznie na PlayStation 3 już 20 sierpnia tego roku razem z kodem potrzebnym do pobrania gry oraz kolekcjonerską agrafką z disneyowskim motywem. Koszt tego zestawu wyniesie 20 dolarów (ok. 66 zł). Niestety, nie wiadomo, czy firma Capcom zamierza w przyszłości wypuścić edycje pudełkowe na pozostałe platformy sprzętowe.

Z okazji ogłoszenia daty premiery, twórcy opublikowali nowy, przeszło 5-minutowy dokument wideo poświęcony procesowi tworzenia tytułu. W tym zakulisowym filmiku autorzy ze studia Way Forward opowiadają o trudnościach związanych np. z przeniesieniem starych poziomów w zremasterowaną wersję DuckTales, z animacją Sknerusa czy otoczeniem lokacji.

Remake gry zachowa wszystkie atuty oryginału z 1989 roku - DuckTales Remastered w sierpniu - wiadomość - 2013-07-12
Remake gry zachowa wszystkie atuty oryginału z 1989 roku

DuckTales powróci po kilkunastu latach na sprzęt obecnej generacji. Twórcy przygotowują grę w zupełnie odświeżonej oprawie wizualnej, a jednocześnie nie boją się wprowadzać zmian np. w projekcie poziomów. Bohaterem produkcji jest Sknerus McKwacz, największy skąpiec w komiksach i kreskówkach Disneya.