Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2017, 16:27

"Droidy rozwoju" i gumki recepturki - jak gracze zdobywają kredyty w Star Wars Battlefront 2

Gracze na forum Reddit pochwalili się swoimi sposobami na zdobywanie kredytów w grze Star Wars Battlefront 2 bez angażowania się w rozgrywkę. W niektórych przypadkach ich kreatywność jest naprawdę zadziwiająca.

Odkąd firma Electronic Arts uległa głosowi niezadowolonych graczy (czy może raczej presji ze strony Disneya) i chwilowo wycofała z gry Star Wars Battlefront 2 inwazyjne i bardzo kontrowersyjne mikrotransakcje, jedynym sposobem na zdobycie wirtualnej waluty jest na razie granie kolejnych meczów i zdobywanie za nie nagród. Ale że ekonomia w tej produkcji została zaprojektowana w taki sposób, by odblokowanie całej zawartości zajmowało setki godzin (co zapewne miało „zachęcić” do kupowania kredytów za prawdziwe pieniądze), jest to zadanie dość mozolne. Stąd też niektórzy gracze w mniej niż dwa tygodnie wymyślili sposób na oszukanie gry i zarabianie wirtualnych pieniędzy bez własnego wysiłku.

  1. Recenzja gry Star Wars Battlefront 2 – blasterem w stopę
  2. Kompendium wiedzy o grze Star Wars Battlefront 2
Części miłośników wirtualnych Gwiezdnych wojen najwidoczniej nie chce się spędzać kilkudziesięciu godzin, by odblokować najbardziej znanych bohaterów sagi. - "Droidy rozwoju" i gumki recepturki - jak gracze zdobywają kredyty w Star Wars Battlefront 2 - wiadomość - 2017-11-25
Części miłośników wirtualnych Gwiezdnych wojen najwidoczniej nie chce się spędzać kilkudziesięciu godzin, by odblokować najbardziej znanych bohaterów sagi.

Na forum Reddit użytkownik Lowberg pochwalił się swoim „droidem rozwoju”. Jak opisuje twórca, jego zadanie jest bardzo proste: „Wciska przyciski, kiedy nie ma mnie przy konsoli, i bez żadnych umiejętności zdobywa kredyty, przy okazji budując poczucie dumy i spełnienia” (ostatnia część to oczywiście złośliwość wobec Electronic Arts i wypowiedzi firmy usprawiedliwiającej długi czas wymagany na odblokowanie bohaterów). Inny użytkownik o pseudonimie F0ngen pokazał jednak, że wcale nie potrzeba skomplikowanych „droidów” - wystarczą gumki recepturki, założone na gałki analogowe pada. Ta ostatnia metoda jest zresztą znana z paru innych sieciowych produkcji. W Battlefroncie 2 pozwala ona postaci na nieustanny ruch, co uniemożliwia wyrzucenie jej z serwera za bezczynność. Do wykorzystywania obu sposobów naturalnie nie zachęcamy, bo psują one zabawę innym graczom. Z drugiej strony w obliczu tak zaprojektowanej ekonomii nietrudno było się domyślić, że niektórzy będą chcieli jakoś oszukać system.

Taki „droid” zapewni stały napływ niewielkich ilości kredytów, ale przy okazji zepsuje zabawę kolegom z drużyny. - "Droidy rozwoju" i gumki recepturki - jak gracze zdobywają kredyty w Star Wars Battlefront 2 - wiadomość - 2017-11-25
Taki „droid” zapewni stały napływ niewielkich ilości kredytów, ale przy okazji zepsuje zabawę kolegom z drużyny.

Naturalnie można się spodziewać, że widząc to Electronic Arts postara się jakoś zapobiec podobnym sztuczkom w swojej najnowszej produkcji. Oczywiście, twórcy mogliby też zmienić system rozwoju na bardziej przyjazny graczom… ale na to chyba nie ma co na razie liczyć.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars Battlefront 2
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.