Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2013, 17:50

Dreamfall: Chapters – twórcy pokazują nową lokację, cyberpunkowe Europolis

Producenci gry Dreamfall: Chapters podzielili się z graczami nowym filmem pokazującym kolejną lokację, jaka będzie dostępna w finalnej wersji tytułu. Materiał wideo przedstawia Europolis, cyberpunkowe miasto-państwo, zajmujące tereny dawnych Niemiec, Belgii, Holandii, Polski i Republiki Czeskiej.

Europolis to ponura wizja przyszłości naszego kontynentu - Dreamfall: Chapters – twórcy pokazują nową lokację, cyberpunkowe Europolis - wiadomość - 2013-02-22
Europolis to ponura wizja przyszłości naszego kontynentu

Zbiórka pieniędzy w serwisie Kickstarter, przeznaczonych na produkcję kontynuacji gry Dreamfall: The Longest Journey, osiągnęła kilka dni temu pułap 850 tysięcy dolarów, gwarantujący twórcom fundusze na zakończenie rozpoczętych prac nad grą. Do jej zamknięcia zostały jednak jeszcze dwa tygodnie, kolejni gracze nadal decydują się na wpłaty, a deweloperzy przekazują kolejne informacje na temat ich dzieła.

W najnowszej aktualizacji autorzy pokazują nową prototypową wersję lokacji, jaką zwiedzimy wraz z główną bohaterką, Zoë Castillo. Tym razem, w ramach kontrastu do poprzednich materiałów, na których mogliśmy zobaczyć magiczne krajobrazy Aracadii, mamy okazję przyjrzeć się bliżej fragmentowi Stark, świata z którego pochodzi protagonistka. Europolis to ogromne cyberpunkowe miasto-państwo, zajmujące terytoria byłych Niemiec, Polski, Czech, Belgii i Holandii. Twórcy określają je jako czarne serce Starego Kontynentu, w którym dawny wzrost gospodarczy i optymizm został zastąpiony marazmem i brakiem nadziei na przyszłość.

Budując lokację producenci skupili się na odtworzeniu klasycznego cyberpunkowego klimatu. Zakamarki miasta są więc skąpane w mroku, który rozjaśniają jedynie światła neonów. Spoglądając w niebo zobaczymy natomiast szczyty potężnych wieżowców, blokujących dostęp do światła słonecznego. Deweloperzy zapowiadają, że w najbliższym czasie pokażą także postacie jakie spotkamy na ulicach metropolii oraz nowe screeny, przedstawiające to nieprzyjazne miejsce.

Dreamfall Chapters: The Longest Journey ma stanowić zwieńczenie przygodówkowej trylogii zapoczątkowanej jeszcze w 1999 roku. Gra powstaje w studiu Red Thread Games, w skład którego wchodzą osoby odpowiedzialne za dwie poprzednie odsłony serii. Wzorem Dreamfall, produkcja zaoferuje w pełni trójwymiarową grafikę, ale mechanizmy rozgrywki będą bardziej zbliżone do The Longest Journey. Nie uświadczymy żadnych sekwencji walki czy innych sekcji zręcznościowych. Zamiast tego zabawa skoncentruje się na typowo przygodówkowej eksploracji świata, prowadzeniu rozmów oraz rozwiązywaniu zagadek. Wszystko to będziemy wykonywali za pośrednictwem klasycznego interfejsu point-and-click.

  1. Dreamfall Chapters: The Longest Journey – strona Kickstartera
  2. Dreamfall Chapters: The Longest Journey – strona oficjalna gry