Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2021, 12:52

autor: Adrian Werner

Dragon Quest XII i Dragon Quest III Remake zapowiedziane

Firma Square Enix zapowiedziała Dragon Quest XII, remake Dragon Quest III i kilka innych nowych projektów z tej marki.

Z okazji 35. urodzin marki Dragon Quest firma Square Enix zorganizowała prezentację stanowiącą prawdziwe święto dla fanów serii. Nie tylko zapowiedziano następną, czyli dwunastą odsłonę cyklu, ale ujawniono również remake trzeciej części oraz kilka innych nowych projektów.

  1. Strona oficjalna serii Dragon Quest
  2. Square Enix - strona oficjalna

Dragon Quest XII: The Flames of Fate

CO ZAPOWIEDZIAŁO SQUARE ENIX:
  1. Dragon Quest XII,
  2. Dragon Quest III HD-2D Remake,
  3. Dragon Quest Treasures,
  4. Dragon Quest X Offline,
  5. Dragon Quest X: Tensei no Eiyuu-tachi Online,
  6. Dragon Quest Keshi Keshi.

Udostępnione przez autorów informacje na temat Dragon Quest XII: The Flames of Fate są skromne. Ojciec cyklu Yuji Horii zdradził, że fabuła zawierać będzie poważne i mroczne elementy, a gracze zostaną zmuszeni do podejmowania ciężkich decyzji kształtujących życie bohaterów.

Na czele zespołu tworzącego grę stoi Takeshi Uchikawa, który pełnił tę samą rolę przy Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age. System walki ma zostać ulepszony, ale zachowa elementy, które fani lubią najbardziej i będzie prosty do opanowania dla weteranów serii. Produkcja powstaje na silniku Unreal Engine 5.

Nie podano, na jakie platformy sprzętowe zmierza Dragon Quest XII: The Flames of Fate, ani planowanej daty premiery. Scenariusz jest już gotowy, ale zespół deweloperski dopiero opracował prototypy nowych mechanik, więc nie należy spodziewać się szybkiej premiery. Co jednak ciekawe, twórcy zapewnili, że chcą, aby gra zadebiutowała równocześnie na całym świecie. To ważna deklaracja, gdyż do tej pory produkcje z tej marki ukazywały się wpierw w Japonii, a dopiero po dłuższym czasie opuszczały granice Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dragon Quest III HD-2D Remake

Oczekiwanie na dwunastą część cyklu umilić powinny inne zapowiedziane projekty. Jednym z nich jest Dragon Quest III HD-2D Remake. Zgodnie z tytułem, projekt odświeży klasyczną 8-bitową odsłonę cyklu.

Gra prezentuje się bardzo obiecująco. Grafika połączy dwuwymiarowe postacie z tłami 3D i nowoczesnymi efektami wizualnymi. Całość wyglądem przypomina Octopath Traveler i producent tej gry, Masaaki Hayasaki, zaangażowany jest również w prace nad Dragon Quest III HD-2D Remake.

Produkcja zmierza na konsole, ale nie podano dokładnie, na jakie. Nie ujawniono również daty premiery. W przypadku tego projektu autorzy również celują w równoczesną premierę na całym świecie.

Dragon Quest Treasures

Inną zapowiedzianą nowością jest spin-off Dragon Quest Treasures. Będzie to RPG, ale mocno odmienne od tradycyjnych odsłon cyklu, choć konkretów nie zdradzono. Bohaterami będą Eric i Mia. To postacie znane fanom cyklu, ale w tej grze poznamy ich przygody z dzieciństwa.

W przypadku Dragon Quest Treasures również nie podano platform sprzętowych, ani daty premiery. Ten tytuł także ma ukazać się równocześnie na całym świecie.

Dragon Quest X Offline

Inną nowością okazało się Dragon Quest X Offline. Zgodnie z tytułem, projekt przeobrazi będącą grą MMO dziesiątą odsłonę cyklu w produkcję dla pojedynczego gracza. Nie będzie to jednak prosta przeróbka. Mocnej zmianie ulegnie oprawa graficzna, która będzie miała znacznie bardziej karykaturalną stylistykę niż pierwowzór. Duże modyfikacje mają również zajść w mechanizmach rozgrywki, choć w tej kwestii poskąpiono konkretów.

Nie podano platform sprzętowych, ale za to poinformowano, że gra zadebiutuje w Japonii w przyszłym roku.

  1. Dragon Quest X Offline - strona oficjalna gry

Dodatek Dragon Quest X: Tensei no Eiyuu-tachi Online

Prace nad wersją offline dziesiątej odsłony cyklu nie znaczą jednak, że Square Enix zamierza porzucić pierwowzór. Firma zapowiedziała bowiem kolejny dodatek zatytułowany Dragon Quest X: Tensei no Eiyuu-tachi Online, który ulepszy grę do tzw. Version 6. Premiera nastąpi jesienią tego roku.

Dragon Quest X dostępny jest na PC, PlayStation 4, Switch, Wii U, 3DS oraz w wersji przeglądarkowej. Niestety, projekt nigdy nie doczekał się wersji anglojęzycznej i nie zanosi się, aby miało to ulec zmianie.

  1. Dragon Quest X - strona oficjalna

Dragon Quest Keshi Keshi

Ostatnią nowością jest mobilna gra logiczna Dragon Quest Keshi Keshi. Produkcja zadebiutuje w Japonii w tym roku, a w dalszych planach jest wydanie jej także na rynkach zachodnich.