Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2013, 18:10

autor: Ender

Dragon Age: Inquisition – nowe screeny na silniku gry

BioWare zaprezentowało nowe screeny pochodzące z gry Dragon Age: Inquisition. Dzięki nim możemy przekonać jak na potrzeby świata fantasy zaadaptowany został silnik graficzny Frostbite 3.

Studio BioWare zprezentowało kolejną porcję obrazków pochodzących z Dragon Age: Inquisition. Tym razem nie mamy do czynienia ze szkicami czy grafikami koncepcyjnymi, ale z zrzutami ekranu (zapewne tradycyjnie nieco podrasowanymi), które pochodzić mają bezpośrednio z rozgrywki. Możemy więc uzyskać drobny wgląd w to jak kanadyjscy twórcy postanowili zaadoptować na potrzeby świata fantasy silnik graficzny Frostbite 3, przygotowany przez szwedzkie studio DICE.

Najciekawszy obrazek przedstawia dość spory wycinek bliżej nieokreślonej lokacji oświetlonej blaskiem księżyca. Tego typu rozległych miejsc z pewnością nie mogliśmy spotkać w poprzednich dwóch odsłonach serii. Ich obecność nie powinna jednak dziwić, bowiem najnowsze dzieło BioWare ma zawierać w pełni otwarty świat, który będziemy mogli dowolnie przemierzać wzdłuż i wszerz. Do premiery Dragon Age: Inquisition zostało jeszcze sporo czasu i jest ona planowana na koniec przyszłego roku. Niedawno producenci zdecydowali się na zmianę tytułu gry, porzucając cyfrę trzy w jej nazwie. Decyzję tę uzasadniono względami marketingowymi.

Screen #1 - Dragon Age: Inquisition – nowe screeny na silniku gry - wiadomość - 2013-06-26
Screen #1
Screen #2 - Dragon Age: Inquisition – nowe screeny na silniku gry - wiadomość - 2013-06-26
Screen #2
Screen #3 - Dragon Age: Inquisition – nowe screeny na silniku gry - wiadomość - 2013-06-26
Screen #3
Screen #4 - Dragon Age: Inquisition – nowe screeny na silniku gry - wiadomość - 2013-06-26
Screen #4
  1. Oficjalna strona internetowa serii Dragon Age