Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2014, 10:00

autor: Meehow

Dragon Age: Inkwizycja – fanowski mod ulepsza tryb taktyczny na PC

W sieci udostępniony został mod oparty o Cheat Engine, który ulepsza niezbyt udany tryb taktyczny w pecetowej wersji gry Dragon Age: Inkwizycja.

Tak wygląda zmodowany tryb taktyczny w Dragon Age: Inkwizycja (źródło: dsogaming.com) - Dragon Age: Inkwizycja – lepszy tryb taktyczny na PC dzięki fanowskiemu modowi - wiadomość - 2014-12-06
Tak wygląda zmodowany tryb taktyczny w Dragon Age: Inkwizycja (źródło: dsogaming.com)

Użytkownik forum Cheat Engine o pseudonimie olegbl stworzył modyfikację do gry Dragon Age: Inkwizycja, która poprawia zdecydowanie niezbyt udany tryb taktyczny owej produkcji w wersji pecetowej. Mod wprowadza zmiany do sposobu, w jaki funkcjonuje opcja przybliżania i oddalania widoku kamery, umożliwiając nie tylko wygodne oglądanie pola bitwy z lotu ptaka, ale także zbliżenia na poszczególne postaci. Pobrać go można z tego miejsca, choć należy pamiętać, że do działania wymaga on również posiadania Cheat Engine’u. Oczywiście zdecydowanie niezalecane jest używanie rzeczonego narzędzia w trybie gry wieloosobowej, gdyż nie jest to poprawka wspierana przez twórców, więc jej stosowanie zapewne byłoby w jakiś sposób penalizowane. Fani bardziej pecetowego stylu toczenia erpegowych batalii, jak również amatorzy robienia screenshotów swoim postaciom, niewątpliwie powinni zainteresować się tym modem.

Dragon Age: Inkwizycja zadebiutowało w Polsce 20 listopada na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4. Kwiść w swojej recenzji wystawił grze znakomitą ocenę 9,5/10, natomiast nasi czytelnicy ocenili ją nieco niżej, bo na 8,2/10. Ponadto podczas targów Game Awards w Los Angeles, Inkwizycja otrzymała tytuł gry roku. Zachęcamy jednocześnie do zapoznania się z przygotowanym przez nas cyklem artykułów poświęconych uniwersum Dragon Age, w których omawiamy m.in. świat Thedas, zamieszkujące go rasy, a także przybliżamy zagadnienia związane z tytułową Inkwizycją. W zasobach serwisu dostępny jest też obszerny poradnik do gry.