Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 czerwca 2015, 15:12

autor: Jiker

Down the Mountain – nadchodzi połączenie Crossy Road i klasycznego Q*Bert

Jeszcze w czerwcu na smartfonach i tabletach z systemem Android oraz iOS zadebiutuje endless runner Down the Mountain. W grze studia Umbrella, łączącej elementy Crossy Road i Q*Bert, będziemy pędzić w dół zbocza i bić rekordy punktowe.

Endless runnery, czyli zręcznościówki z nieskończoną rozgrywką, są kwintesencją mobilnej zabawy. Niski próg wejścia oraz mechanika skrojona pod krótkie sesje czynią z nich idealne propozycje dla posiadaczy smartfonów i tabletów. Nie dziwi więc, że nowe tytuły tego typu wyrastają jak grzyby po deszczu. Kolejną produkcją aspirującą do miana mobilnego hitu jest Down the Mountain na urządzenia z systememi Android oraz iOS.

Down the Mountain, nad którym pracuje niezależne studia Umbrella, kojarzone przede wszystkim z udaną zręcznościówką Boom Dots, zadebiutuje na rynku jeszcze w tym miesiącu. W produkcji, inspirowanej klasycznym Q*Bert, wcielimy się w postać schodzącą w dół rozpadającego się, losowo generowanego zbocza. Celem zabawy będzie oczywiście wykonanie jak największej liczby ruchów, zanim pochłonie nas nicość lub wpadniemy na jedną z licznych przeszkód.

Pierwszoplanową rolę zagrają w Down the Mountain wspomniane pułapki. W biciu rekordów będą nam przeszkadzać rwące strumyki, drzewa, wystające z ziemi kolce, wydobywająca się z wnętrza góry lawa, miny oraz zwierzęta zamieszkujące zbocze. Duże problemy sprawiać też będą kierowcy samochodów, przemierzający w szaleńczym tempie przecinające zbocze drogi. Warto odnotować, że równie ważne co dobry wynik, będzie zdobycie jak największej liczby gwiazdek. Posłużą one do odblokowania alternatywnych bohaterów, których łącznie ma się znaleźć w grze ponad 60.

Tytuł może się pochwalić prostą, ale ciesząca oko izometryczną szatą graficzną. Przywodzi ona na myśl jeden z największych mobilnych hitów ostatnich miesięcy – Crossy Road. Czy Down the Mountain powtórzy sukces debiutanckiego dzieła zespołu Hipster Whale? Przekonamy się o tym w przeciągu kilku najbliższych tygodni.