Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2021, 11:26

Doom Eternal otrzymał dużą aktualizację; wsparcie DLSS, ray tracing i dwie nowe mapy

Doom Eternal wzbogacił się właśnie o dużą aktualizację. Oprócz poprawek błędów i zmian w balansie gra otrzymała wsparcie Nividia DLSS 2.0 oraz ray tracingu, a także dwie nowe mapy.

W SKRÓCIE:
  • Doom Eternal otrzymał właśnie aktualizację wprowadzającą do gry wsparcie DLSS 2.0 oraz ray tracingu.
  • Update dodaje również dwie nowe mapy – jeden poziom ekspercki oraz jedną lokację do zabawy w trybie wieloosobowym.
  • Ponadto wprowadzono wiele zmian w balansie rozgrywki oraz naprawiono występujące w grze bugi.

Doom Eternal otrzymał właśnie wyczekiwaną aktualizację. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nowy update wprowadza do gry wsparcie Nvidia DLSS 2.0 oraz ray tracingu. Gracze korzystający z wymienionych narzędzi będą mogli doświadczyć znacznie lepszych efektów świetlnych opartych na śledzeniu promieni. Zdecydowanie wzrasta również płynność działania produkcji.

Wzrost liczby klatek na sekundę dzięki wykorzystaniu DLSS 2.0 zależny jest od wybranych ustawień. Możemy zdecydować się na zachowanie jak najlepszej jakości obrazu lub uzyskanie jak największej wydajności. Wpływ na osiągi ma również rozdzielczość, w jakiej gramy. Im jest ona większa, tym lepsze efekty zaobserwujemy. W przypadku gry w rozdzielczości 4K, z uruchomionym ray tracingiem, maksymalną jakością grafiki z ustawieniami DLSS nastawionymi na wydajność, wzrost liczby klatek na sekundę wyniósł nawet 50% (podajemy za Nvidią).

To jednak nie jedyne nowości, jakie wprowadza aktualizacja. W ręce graczy oddano również kolejny poziom ekspercki o nazwie Taras Nabad. Ma on zaoferować całkowicie nowe zagrożenia środowiskowe oraz trzy poziomy trudności. Umożliwi także odblokowanie specjalnych elementów kosmetycznych. Twórcy przygotowali też nową lokację, na której przyjdzie nam walczyć w trybie wieloosobowym. Mapa o nazwie Corrosion pozwoli odwiedzić starożytne ruiny zlokalizowane pośrodku piekielnego bagna.

Update wprowadza do gry również wiele mniejszych zmian, które mają na celu zbalansować rozgrywkę lub naprawić występujące w grze błędy. Tyczy się to zarówno trybu wieloosobowego, jak i kampanii dla jednego gracza. Pełną listę modyfikacji znaleźć można na oficjalnej stronie.