Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2013, 10:26

Dodatek Sleeping Dogs: The Year of the Snake trafił do sprzedaży

Do sprzedaży trafiło Sleeping Dogs: The Year of the Snake, czyli drugie fabularne DLC do zeszłorocznego sandboksa. Tym razem musimy powstrzymać kult wierzący w rychły koniec świata.

Tym razem Wei Shen musi zmierzyć się z kultystami. - Dodatek Sleeping Dogs: The Year of the Snake trafił do sprzedaży - wiadomość - 2013-03-13
Tym razem Wei Shen musi zmierzyć się z kultystami.

Do sprzedaży trafiło DLC The Year of the Snake, czyli drugie fabularne rozszerzenie do gry Sleeping Dogs autorstwa studia United Front Games. Dodatek dostępny jest w wersjach na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Wyceniono go na 4,99 euro (niecałe 21 zł) i 560 punktów Microsoftu.

  1. Sleeping Dogs: The Year of the Snake na serwisie Steam
  2. Sleeping Dogs – oficjalna strona gry

Akcja Sleeping Dogs: The Year of the Snake rozpoczyna się w dzień obchodów chińskiego Nowego Roku. Grupa kultystów jest przekonana, że zbliża się koniec świata. Dlatego wychodzą na ulicę Hong Kongu chcąc oczyścić miasto ze wszystkich złych ludzi. Fanatycy wierzą, że tylko w ten sposób zapewnią zbawienie własnym duszom. Znany z podstawowej wersji gry Wei Shen nie zamierza się przyglądać temu bezczynnie i podejmuje próbę powstrzymania kultystów. Ma jednocześnie nadzieję, że skuteczne rozwiązanie tego problemu pozwoli mu odzyskać pozycję w policji Hong Kongu. Po wydarzeniach z kampanii jego szefowie zdegradowali go bowiem do funkcjonariusza drogówki, którego głównym zadaniem jest wystawienie mandatów.

Wszystkie te wydarzenia możemy obserwować na przestrzeni sześciu nowych misji. Poza świeżymi zadaniami DLC oferuje dwie dodatkowe bronie i tyle samo nowych umiejętności. Ponadto garderobę Wei Shena wzbogacają trzy wdzianka. The Year of the Snake nie jest rozszerzeniem samodzielnym i do działania wymaga posiadania podstawowej wersji Sleeping Dogs.

Sleeping Dogs to rozgrywająca się w Hong Kongu sandboksowa gra akcji. Gracze wcielają się w detektywa Wei Shena, który pracując pod przykrywką musi przeniknąć do struktur jednego z lokalnych gangów. W Polsce gra trafiła do sprzedaży 17 sierpnia ubiegłego roku w wersjach na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3,

Dodatek Sleeping Dogs: The Year of the Snake trafił do sprzedaży - ilustracja #2

Tworząc DLC ludzie ze studia United Front Games mogą sobie pozwolić na znacznie większą swobodę niż w przypadku podstawowej wersji. Kampania Sleeping Dogs oferowała poważną fabułę i oferowane misje musiały pozostawać wierne temu stylowi. Natomiast w przypadku rozszerzeń żadne ograniczenia już nie obowiązują i deweloperzy mogą zrealizować wszystkie swoje szalone pomysły. Dlatego w pierwszym dodatku, czyli Nightmare in North Point, możemy zmierzyć się z ożywionymi trupami, a w The Year of the Snake walczymy z fanatycznymi kultystami.