Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 stycznia 2021, 15:15

autor: AlexB

Do Cobra Kai wróciła istotna postać z Karate Kid dzięki reżyserowi The Boys

Miłośników marki Karate Kid z pewnością ucieszyło pojawienie się jednej z istotnych postaci znanej z oryginalnego cyklu w trzecim sezonie serialu Cobra Kai. Jak zdradziła osoba się w nią wcielająca, do występu w produkcji dostępnej na platformie Netflix skłoniła ją rozmowa odbyta na planie The Boys.

Uwaga na spoilery z trzeciego sezonu serialu Cobra Kai

W SKRÓCIE
  1. W rozmowie dla Entertainment Weekly aktorka Elisabeth Shue opowiedziała o swoim powrocie do znanej z filmu Karate Kid roli Ali w serialu Cobra Kai.
  2. Przyznała ona, że dużą rolę w podjęciu decyzji o ponownym wcieleniu się w tę postać odegrał reżyser Dan Trachtenberg, z którym spotkała się na planie The Boys.
  3. Opowiedziała również między innymi o swojej opinii na temat Cobry Kai oraz ponownym spotkaniu z Ralphem Macchio oraz Williamem Zabką.

Osoby będące w miarę na bieżąco z Cobrą Kai z pewnością kojarzą ostatnie ujęcie drugiego sezonu. Widzimy na nim wyrzucony przez Johnny'ego Lawrence'a telefon komórkowy, na którym wyświetla się facebookowy komunikat „Ali Mills Schwarber wysłała ci zaproszenie dla znajomych”. W tym momencie stało się praktycznie oczywiste, że bohaterka, która w pierwszej części oryginalnego cyklu Karate Kid stała się jedną z kości niezgody między Danielem LaRusso a wspomnianym Lawrence’em, prędzej czy później fizycznie pojawi się w serialu. I faktycznie, ku uciesze fanów tak też się stało w sezonie trzecim. Jak jednak przyznała w wywiadzie dla Entertainment Weekly wcielająca się w tę postać Elisabeth Shue, początkowo wcale nie planowała występu w Cobrze Kai. Przekonał ją do tego Dan Trachtenberg.

Do Cobra Kai wróciła istotna postać z Karate Kid dzięki reżyserowi The Boys - ilustracja #1
Ali była obiektem westchnień głównych bohaterów w pierwszej części Karate Kid.

Trachtenberg, którego możecie kojarzyć chociażby z Cloverfield Lane 10, był reżyserem odcinka pilotażowego serialu The Boys, w którym Shue wcieliła się w Madelyn Stillwell. Oto, jak według aktorki wyglądała ich wymiana zdań na temat jej ewentualnego występu w Cobrze Kai.

Kiedy pojawiłam się na planie [The Boys] pierwszego dnia, Dan podszedł do mnie i powiedział „Będziesz w Cobrze Kai, prawda?”, na co ja odpowiedziałam „Co? Nie wiem... Uważasz, że to dobry pomysł?”, po czym usłyszałam „Czy to dobry pomysł? Musisz być w Cobrze Kai!”. Odparłam „Dlaczego tak bardzo ci na tym zależy?”, a on powiedział „Nie masz pojęcia, jak wiele Karate Kid dla mnie znaczy”.

Opowiedział mi, jak świetny jest to film oraz jak bardzo kocha Cobrę Kai i że byłoby po prostu druzgocące – mówił „druzgocące” cały czas – dla fanów i pamięci Karate Kid, gdybym nie pojawiła się w serialu. (…) To było bardzo miłe i sprawiło, że pomyślałam, iż nie rozważyłam tego dostatecznie dobrze. Później spotkałam się z trzema producentami i scenarzystami, którzy stworzyli [Cobrę Kai]: Jonem [Hurwitzem], Joshem [Healdem] i Haydenem [Schlossbergiem], byli oni tak uroczy i podobni do Dana – superfani Karate Kid. Chcieli oni poczekać na powrót Ali do tego sezonu (…). Powiedziałam „Zrobię wszystko, czego ode mnie chcecie”.

Warto wspomnieć, że nie tylko Dan Trachtenberg i twórcy Cobry Kai zachęcali Shue do występu w serialu. Również fani pytali, kiedy będzie można ją w nim zobaczyć. Pytanie to pojawiało się także przy okazji wywiadów promujących The Boys. Zdaniem aktorki obie te produkcje mają bardzo podobną grupę fanów.

Do Cobra Kai wróciła istotna postać z Karate Kid dzięki reżyserowi The Boys - ilustracja #2
Ali po blisko czterdziestu latach ponownie miała okazję spotkać się z Johnnym i Danielem.

Jak przyznała Shue, pierwsze dwa sezony Cobry Kai obejrzała dopiero po opisywanej rozmowie z Hurwitzem, Healdem oraz Schlossbergiem i bardzo przypadły jej do gustu. Sama praca na planie serialu była dla niej bardzo przyjemnym doświadczeniem. Według jej słów, wszystko przypominało szkolny zjazd. Szybko ponownie złapała chemię z Ralphem Macchio (wcielającym się w Daniela LaRusso) oraz Williamem Zabką (odgrywającym Johnny'ego Lawrence'a) – razem żartowali i opowiadali historie, tak jak na planie oryginalnego Karate Kid.

Przypominamy, że występ Shue w Cobrze Kai możecie podziwiać na platformie Netflix. Są na niej dostępne trzy sezony serialu. W przygotowaniu znajduje się już czwarty. Jak na razie jednak nie wiadomo, kiedy będzie miał on swoją premierę.

  1. Cobra Kai na platformie Netflix