Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2022, 20:52

Pierwszy dodatek do Humankind jeszcze w styczniu; nadchodzi sporo nowości

Ruszyła przedsprzedaż pierwszego dodatku do Humankind. Cultures of Africa zadebiutuje jeszcze w styczniu tego roku.

Humankind jeszcze w tym miesiącu otrzyma swój pierwszy dodatek. DLC o nazwie Cultures of Africa zadebiutuje 20 stycznia. Pojawiła się już karta gry na platformie Steam, gdzie możemy przeczytać o nadciągających nowościach i złożyć zamówienie przedpremierowe. Rozszerzenie zaoferuje graczom sześć dodatkowych kultur, pięć cudów świata, siedem ludów niezależnych oraz 15 wydarzeń fabularnych.

Wśród nowych kultur znajdziemy m.in. nastawione na ekspansję Bantu, które pozwala szybko zająć duży obszar na wczesnym etapie gry. Garamantowie z kolei mogą pozyskiwać żywność z jałowych terenów, a wyspecjalizowane w handlu Suahili jest w stanie lepiej wykorzystać wybrzeża.

Każda z sześciu kultur dostępna będzie w konkretnej epoce:

  • Epoka 1 – Bantu (ekspansjonizm)
  • Epoka 2 – Garamantowie (agraryzm)
  • Epoka 3 – Suahili (handel)
  • Epoka 4 – Masajowie (agraryzm)
  • Epoka 5 – Etiopczycy (militaryzm)
  • Epoka 6 – Nigeryjczycy (agraryzm)

Nowe cuda obejmują Kilimandżaro, Wodospady Wiktorii, Zuma Rock, Natron oraz Wielki Meczet w Dżenne. Nie podano natomiast szczegółów na temat dodatkowych ludów niezależnych oraz wydarzeń fabularnych. Humankind: Cultures of Africa wyceniono na 37,99 zł. Jeżeli zdecydujecie się zakupić DLC w przedsprzedaży, możecie liczyć na lekką obniżkę bazowej ceny.