Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2016, 18:45

autor: Ender

Divinity: Original Sin II – zapowiedź wczesnego dostępu, wymagania sprzętowe i gameplay

W sieci pojawił się godzinny zapis rozgrywki z Divinity: Original Sin II, na którym zobaczymy zmiany oraz ulepszenia, jakie twórcy gry planują wprowadzić do zabawy. Równocześnie studio Larian opublikowało także nowy trailer produkcji oraz podało jej wstępne wymagania sprzętowe i datę debiutu w usłudze wczesnego dostępu na Steamie.

W nieco ponad rok od przedstawienia światu projektu sequela wyjątkowo dobrze przyjętego Divinity: Original Sin, który stał się przedmiotem udanej zbiórki w serwisie Kickstarter, deweloperzy z belgijskiego Larian Studios ogłosili, że są gotowi oddać w ręce najbardziej zagorzałych fanów wczesną wersję nowej gry. Na kanale dewelopera w serwisie YouTube pojawił się nowy trailer, ogłaszający datę premiery w steamowym programie wczesnego dostępu, wyznaczoną na 15 września tego roku. Wraz z tą zapowiedzią w sklepie Valve pojawiła się oficjalna strona produkcji, zawierająca dodatkowe informacje, takie jak wstępne wymagania sprzętowe (widoczne poniżej). Równocześnie, we współpracy z serwisem PC Gamer, autorzy opublikowali trwający godzinę i pozbawiony jakiegokolwiek komentarza filmowy zapis rozgrywki, prezentujący wiele nowości, które czekać będą na fanów oryginału.

Divinity: Original Sin 2 – wstępne wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 7 SP1 (64-bitowy), Windows 8.1 (64-bitowy), Windows 10 (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel Core i5 lub odpowiednik
 3. Pamięć: 4 GB
 4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 550 lub ATI Radeon HD 6XXX
 5. HDD: 25 GB wolnego miejsca na dysku

Zalecane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 7 SP1 (64-bitowy), Windows 8.1 (64-bitowy), Windows 10 (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel Core i7 lub odpowiednik
 3. Pamięć: 8 GB
 4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 770 lub AMD R9 280
 5. HDD: 25 GB wolnego miejsca na dysku

Divinity: Original Sin 2 to bezpośrednia kontynuacja wydanego w 2014 roku Divinity: Original Sin, będącego klasyczną grą RPG z rozbudowanym turowym systemem walki, osadzoną w świecie fantasy. Produkcja rozwija formułę poprzednika, pozwalając tym razem na jednoczesną zabawę czterech osób. Tworząc postać, będziemy mogli wybierać teraz spośród kilku dostępnych ras, co wpłynie nie tylko na startowe umiejętności bohatera, ale także jego pozycję społeczną oraz możliwości dialogowe. Autorzy obiecują również jeszcze ciekawszą i bardziej wciągającą fabułę oraz większą swobodę działania. Gracze będą mogli na własną rękę eksplorować kolejne lokacje, podejmując decyzje drastycznie zmieniające przebieg zabawy. Powróci także rozbudowany system craftingu oraz możliwość kombinacji różnych efektów czarów i mocy.

 1. Divinity: Original Sin 2 – kompendium wiedzy
 2. Graliśmy w Divinity: Original Sin 2 – sequel bez uproszczeń
 3. Divinity: Original Sin 2 w serwisie Steam
 4. Divinity: Original Sin 2 – oficjalna strona gry