Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 października 2021, 10:59

Diuna 2 powstanie - potwierdzono kontynuację filmu

Zapowiedziano film Dune: Part Two. Kontynuacja Diuny już ma planowaną datę premiery. Wiemy też, kto skomponuje muzykę.

W SKRÓCIE:
  1. powstanie Dune: Part Two,
  2. muzykę ponownie skomponuje Hans Zimmer,
  3. premiera filmu odbędzie się 20 października 2023 roku.

Wytwórnie Warner Bros. i Legendary potrzymały nas trochę w niepewności, ale wreszcie wszystko stało się jasne. Oficjalnie ogłoszono, że powstanie kontynuacja filmu Diuna.

Na Dune: Part Two, bo taki tytuł produkcja nosić będzie na rynkach anglojęzycznych, nie będziemy musieli czekać długo. Premiera sequela odbędzie się 20 października 2023 roku, czyli za niecałe dwa lata. Tak szybki termin premiery sugeruje, że przygotowania do prac nad kontynuacją są na zaawansowanym etapie.

Diuna 2 powstanie - potwierdzono kontynuację filmu - ilustracja #1

Z decyzji wytwórni cieszą się nie tylko fani, ale również kompozytor Hans Zimmer, który potwierdził, że skomponuje soundtrack do Dune: Part Two.

Zapowiedź sequela oznacza, że otrzymamy pełną historię. W przypadku najnowszej filmowej adaptacji zdecydowano się bowiem zekranizować tylko połowę pierwszej powieści z cyklu. Bez Dune: Part Two widzowie zostaliby z nieukończoną opowieścią.

Oczywiście cała seria jest znacznie bardziej obszerna. Frank Herbert napisał sześć powieści z cyklu, jego syn Brian Herbert wraz z Kevinem J. Andersonem dodali do tego szesnaście kolejnych, a następne są w drodze. Reżyser Denis Villeneuve nie ma jednak ambicji zekranizowania wszystkich książek. Liczy jedynie na to, że po Dune: Part Two zajmie się adaptacją Mesjasza Diuny i w ten sposób domknie swoją trylogię filmów.

Warto dodać, że nowa kinowa superprodukcja nie jest jedyną atrakcją, na jaką mogą czekać fani cyklu. W planach jest również serial telewizyjny Dune: Sisterhood, który trafi na serwis streamingowy HBO Max.