Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 lutego 2019, 11:02

autor: Czarny Wilk

Disney nie ocenzuruje Deadpoola 3, nowego Obcego ani innych marek Foxa

Wbrew obawom wielu fanów, grudniowy debiut specjalnej, ugrzecznionej wersji Deadpoola 2 nie był zapowiedzią nowej, łagodnej drogi dla wyszczekanego najemnika granego przez Ryana Reynoldsa.

Odkąd przejęcie aktywów 21st Century Fox przez Disneya stało się faktem, sporo fanów takich marek jak Deadpool, Kingsman czy Alien zastanawiało się, jaki kształt przybiorą one w swoim nowym domu. Disney znany jest ze stawiania na produkcje dla dzieci i młodzieży, tymczasem wymienione produkcje charakteryzowały się groteskową przemocą, wulgarnością i przede wszystkim klasyfikacją wiekową R, oznaczającą, że w amerykańskich kinach młodzież poniżej siedemnastego roku życia mogła je oglądać tylko pod opieką i przy wyraźnej zgodzie dorosłych. Prezes korporacji kojarzonej z myszką Miki, Bob Iger, postanowił ostatecznie wyjaśnić tę kwestię.

Śpij smacznie, Deadpoolku, nikt cię nie będzie cenzurował. - Disney nie ocenzuruje Deadpoola 3, nowego Obcego ani innych marek Foxa - wiadomość - 2019-02-06
Śpij smacznie, Deadpoolku, nikt cię nie będzie cenzurował.

Jak donosi serwis HN Entertainment, podczas jednego z zebrań Bob Iger odniósł się do przyszłości marek pochodzących od 21st Century Fox:

Wierzymy, że marki Foxa mogą istnieć bez znaczącego wpływu Disneya na ich treść. Przykładowo, skoro pośród fanów Marvela sporą popularnością cieszą się filmy o Deadpoolu z klasyfikacją wiekową R, będziemy kontynuować ten biznes.

Dla miłośników „najemnika z nawijką” jest to zdecydowanie dobra wiadomość, zwłaszcza po tym, jak w grudniu 2018 roku Fox przygotował specjalną, ocenzurowaną wersję Deadpoola 2, co zostało przez wiele osób odebrane jako badanie gruntu przed ewentualnym ugrzecznieniem postaci na stałe. Bob Iger nie wymienia z nazwy innych doroślejszych marek Foxa – czyli przede wszystkim Obcego oraz Kingsmana - ale możemy spokojnie założyć, że również w ich przypadku nie dojdzie do niepotrzebnego łagodzenia brutalności.

Trzecia odsłona Kingsmana jest już od jakiegoś czasu w produkcji i zadebiutuje w listopadzie 2019 roku. O Deadpoolu 3 na razie nic nie wiemy, ale biorąc pod uwagę sukces poprzedniczek, jego powstanie jest niemal pewne. Największą niewiadomą jest natomiast przyszłość Obcego – piąta pełnoprawna odsłona cyklu została skasowana w 2017 roku, próbujące skierować cykl na nowe tory Prometeusz oraz Obcy: Przymierze spotkały się z bardzo chłodnym odbiorem fanów, natomiast mające kontynuować wątki z dwóch ostatnich filmów Alien: Awakening tkwi w martwym punkcie i choć oficjalnie nie zostało skasowane, to z projektem od dawna już nic się nie dzieje.