Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2020, 17:34

autor: Szarmancki

Diablo Immortal: techniczne testy alfa i nowe fragmenty rozgrywki

Blizzard poinformował o zbliżających się wielkimi krokami technicznych alfa-testach mobilnej odsłony Diablo. Zaprezentowane zostały również nowe fragmenty rozgrywki.

Deweloperzy odpowiedzialni za Diablo Immortal poinformowali, że niedługo gra rozpocznie techniczne alfa-testy. Sprecyzowana data startu nie została określona, jednak wiadomo, że w publicznych testach wezmą udział użytkownicy zarejestrowani wcześniej w Australii oraz że potrwają one kilka tygodni. Przedsięwzięcie będzie miało na celu sprawdzenie stabilności serwerów, wydajność klienta i zebranie opinii oraz sugestii dotyczących rozgrywki.

Techniczne alfa-testy będą odbywały się głównie na obszarze Australii. Dostęp otrzymają najpierw osoby, które jako pierwsze zarejestrowały się w sklepie Google Play i App Store. Zostaną one poinformowane w momencie rozpoczęcia testów i tylko jeżeli ich zarejestrowane urządzenie będzie spełniało minimalne wymagania sprzętowe (zaprezentowane poniżej). Zaproszonych zostanie również kilku wybranych członków społeczności.

Wymagania sprzętowe dla Diablo Immortal prezentują się następująco:

Minimalne wymagania sprzętowe dla urządzeń z systemem Android:

Procesor: Snapdragon 710/Hisilicon Kirin 810 lub lepszy

Karta graficzna: Adreno 616/ARM Mali-G52 lub lepsza

Pamięć RAM: 2 GB lub więcej

Wersja: Android OS 5.0 (Lollipop) lub nowszy

Minimalne wymagania sprzętowe dla urządzeń z system iOS:

iPhone 8 lub nowszy

Wersja: iOS 12 lub nowszy

Co znajdzie się w technicznej wersji alfa?

Kolejna część popularnych RPG akcji opowie nam o wydarzeniach spomiędzy Diablo II: Lord of Destruction i Diablo III. Testerom zostanie zaprezentowane Sanktuarium jako mroczny i gotycki świat. Do wyboru otrzymają cztery klasy postaci: barbarzyńcę, łowcę demonów, mnicha oraz czarownicę (kolejne dwie profesje - krzyżowiec i nekromanta - pojawią się w dniu premiery). Stoczą krwawe, dynamiczne walki z nieznanymi do tej pory, groźnymi potworami, odwiedzą zmienne lochy i będą mieli okazję zobaczyć rozbudowany system postępów oraz generowania przedmiotów. Dla osób zainteresowanych wyglądem wspomnianych systemów, rozwojem postaci, przedmiotami czy gameplayem na stronie Blizzarda pojawiły się oddzielne dla każdego elementu rozgrywki artykuły. Przedstawiono również kilka nowych fragmentów z omawianej alfy:

Zaprezentowane zostały także intra dla poszczególnych klas:

Twórcy poinformowali również, że gra będzie w stu procentach darmowa, wliczając w to wątek fabularny oraz wszystkie klasy, a rozgrywka będzie nieograniczona. Dodatkowo wszystkie planowane rozszerzenia historii, nowe klasy, lokacje i zawartość również będą darmowe. Zakupy w grze będą opcjonalne i nie przeszkodzą w postępach, a ich rola będzie raczej „uzupełniająca”.

Co do daty premiery, zespół Diablo Immortal nie może jeszcze zdradzać szczegółów, ale wygląda na to, że jest ona coraz bliżej.