Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2020, 19:09

DCS World - nowości na 2021 rok i dwa tygodnie grania za darmo

W święta szykuje się granie za darmo w symulator samolotów wojskowych DCS World, gdzie łączna cena wszystkich dodatków to 8 tysięcy złotych. Nowości na 2021 rok ujawniono w widowiskowym filmie.

W skrócie:
  • w święta zagramy we wszystkie dodatki do DCS World za darmo;
  • równocześnie będzie trwać zimowa wyprzedaż DLC;
  • zapowiedziano DLC z ikonicznym śmigłowcem AH-64 Apache;

Microsoft Flight Simulator to nie jedyna gra lotnicza, która odnosi sukcesy wśród coraz bardziej rozrastającej się społeczności fanów. Dziś swoje 5 minut miało studio Eagle Dynamics, od lat rozwijające projekt DCS World, czyli najbardziej realistyczny symulator samolotów bojowych oraz szeroko rozumianej wojny lotniczej w różnych epokach historycznych. Zgodnie z powtarzaną od kilku lat tradycją, zaprezentowano świetnie zrealizowany film z najnowszymi dokonaniami twórców oraz zapowiedziami tego, co przygotowano na rok 2021 i dalszy okres.

Nowości 2021 – nadlatuje śmigłowiec AH-64D Apache

W kolejnych miesiącach, oprócz ciągłego ulepszania obecnych symulatorów samolotów F/A-18C Hornet i F-16C Viper, możemy liczyć m.in. na zupełnie nową technologię renderowania chmur, drugą darmową mapę o nazwie Marianas z archipelagiem wysp na Pacyfiku, symulator myśliwca z II wojny światowej Mosquito FB MK. VI oraz używanego także przez Polskie Siły Powietrzne śmigłowca Mi-24 Hind. Z należytą pompą zaprezentowano także „sekretny” moduł, który w końcu został ujawniony społeczności i okazało się, że jest nim bohater niezliczonej ilości gier lotniczych i zręcznościowych z lat 90., jak Gunship 2000 czy Desert Strike – śmigłowiec AH-64D Apache.

DCS World - nowości na 2021 rok i dwa tygodnie grania za darmo - ilustracja #1
Nowy moduł w DCS spodoba się weteranom gier w stylu Gunship 2000 czy Desert Strike!

Zimowa wyprzedaż i dwa tygodnie grania we wszystko za darmo

Dla wielu potencjalnych graczy elementem odstraszającym od DCS World jest nie tyle stopień skomplikowania symulacji, co przede wszystkim ceny poszczególnych modułów z samolotami i mapami, które łącznie dają zawrotną kwotę około 8 tysięcy złotych. Z tego powodu w dniach od 22 grudnia do 5 stycznia potrwa okres darmowej próby wszystkich modułów, czyli map i samolotów z okresu II wojny światowej (Spitfire, Fw-190, Me-109 i innych), wojny w Wietnamie oraz współczesnych maszyn bojowych, m.in. F-14 A/B, F-15C, F-16C, F/A-18C, MiG-29 czy AV-8B Harrier.

DCS World - nowości na 2021 rok i dwa tygodnie grania za darmo - ilustracja #2
Jedną z nowości w 2021 roku ma być darmowa mapa z wyspami Pacyfiku.

Przez dwa tygodnie będzie można przetestować ofertę DCS World bez żadnych ograniczeń, a jedynym wymogiem będzie stałe połączenie online i założenie konta na oficjalnej stronie digitalcombatsimulator.com. Nie jest jeszcze potwierdzone, czy darmowy okres obejmie również platformę Steam, ale jest to prawdopodobne, gdyż jego czas pokrywa się z zimową wyprzedażą modułów właśnie na Steamie. Zniżki na stronie oficjalnej obowiązują od dziś i potrwają do 11 stycznia 2021 roku.

DCS World - nowości na 2021 rok i dwa tygodnie grania za darmo - ilustracja #3
Nowe chmury powinny pokazać się w DCS World w przyszłym roku.