Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2023, 15:00

Tytaniczna praca fana Diablo 4, dzięki niemu łatwiej o doskonały build

Premiera Diablo 4 jest tuż-tuż. Gracze szykują się na podbój Sanktuarium. Ci, którzy chcą przodować w trybie rankingowym, opracowują najlepsze buildy dla postaci. Jeden z fanów postanowił ułatwić to zadanie.

Źródło fot. Blizzard Entertainment
i

Mniej niż 2 tygodnie dzielą nas od oficjalnego debiutu Diablo 4. Gracze nie mogą się już doczekać, a Blizzard umiejętnie podgrzewa atmosferę, publikując nowe informacje na temat produkcji. Oprócz dat preloadów dla różnych regionów świata, deweloper zaskakuje fanów oryginalnymi zwiastunami promującymi grę. Niedawno twórcy podzielili się też z fanami szczegółami na temat nadchodzącego systemu rankingowego oraz karnetu bojowego.

Te informacje okazały się nie tylko kontrowersyjne dla fanów, ale przede wszystkim istotne dla tych, którzy od dawna czekają na możliwość sprawdzenia się w nowych drabinkach. Wielu graczy już teraz – po dwóch falach beta-testów – nie tylko doskonale wie, którą klasą zagra, ale także jak rozwinie swojego bohatera.

Wszystkim tym, którzy nie są zdecydowani lub wprawieni w tworzeniu buildów – bądź mnogość opcji ich zwyczajnie przytłoczyła – z pomocą spieszą inni gracze. Jeden z nich postanowił znacząco uporządkować to, co wiemy na temat każdej z postaci. Może to znacząco ułatwić rozgrywkę wielu osobom.

Diablo 4 – umiejętności klasowe i aspekty w nietypowej formie

Użytkownik Reddita o nicku JaBrAnGuS69 zaskoczył społeczność fanów, dzieląc się swoim nietypowym projektem. W wątku na subreddicie poświęconym Diablo 4 umieścił on arkusz kalkulacyjny, w którym zebrał wszystkie umiejętności, jakimi posługują się poszczególni bohaterowie w grze.

Tytaniczna praca fana Diablo 4, dzięki niemu łatwiej o doskonały build - ilustracja #1

Wszystkie umiejętności w jednym miejscu, niczym miniony Nekromanty.Źródło: JaBrAnGuS69

Dodatkowo twórca uszeregował je według efektów, jakie wywołują, oraz zaznaczył, które z nich są ulepszeniami, nakładają dodatkowe statusy bądź odpowiadają za kontrolę tłumu. Aby jeszcze bardziej ułatwić korzystanie ze swojego arkusza, JaBrAnGuS69 poświęcił całą stronę na wyjaśnienie wszystkich kluczowych pojęć.

Autor wątku nie poprzestał jednak na umiejętnościach klasowych. W kolejnym arkuszu zamieścił wszystkie legendarne aspekty, które znajdziemy w Diablo 4. W tym przypadku również dokonał pełnego podziału na klasy, rodzaj oraz efekty, jakie towarzyszą każdemu z nich. Tutaj też spotkamy się z pełnym opisem każdego aspektu, a nawet dowiemy się, w jaki sposób możemy zdobyć dane ulepszenie.

Tytaniczna praca fana Diablo 4, dzięki niemu łatwiej o doskonały build - ilustracja #2

Legendarne aspekty i jak je znaleźć.Źródło: JaBrAnGuS69

JaBrAnGuS69 podkreśla, że przedstawione przez niego arkusze mogą być niekompletne bądź błędne, ponieważ wiele umiejętności i aspektów nie jest jeszcze potwierdzonych w 100%. Starał się on jednak zebrać wszystkie dane w jednym miejscu, żeby ograniczyć potrzebę wyszukiwania informacji w Internecie podczas samej gry. Dodaje jednak, że będzie na bieżąco aktualizować swoje tabele, aby stworzyć kompletne kompendium wiedzy dla wszystkich graczy.

  1. Chociaż sam autor mówi, że cała praca mogła być swego rodzaju stratą czasu, to komentujący gracze z entuzjazmem zareagowali na jego wątek.
  2. Wiele osób uważa, że tego typu narzędzie będzie niezwykle przydatne podczas rozgrywki, w szczególności tej rankingowej.
  3. Inni komentujący starają się pomóc twórcy, proponując zmiany i usprawnienia lub wskazując na błędy w opisie poszczególnych umiejętności, aby jeszcze bardziej ulepszyć stworzone przez niego tabele.

Diablo 4 – jak stworzyć skuteczny build

Gry RPG rządzą się swoimi prawami i można je przechodzić na wiele sposobów. Tak samo jest z kreacją swojej postać, która przy każdym podejściu może być zupełnie inna. Jedni gracze skrupulatnie i sumiennie planują każdy element buildu bohatera, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki w rozgrywce i czuć przy tym niezwykłą satysfakcję ze stworzonej przez siebie kombinacji.

Inni podchodzą do rozgrywki mniej profesjonalnie i skupiają się wyłącznie na dobrej zabawie, a podczas wybierania umiejętności decydują się na te, które w obecnej sytuacji okazują się najskuteczniejsze bądź zwyczajnie pasują do stylu gry preferowanego przez daną osobę.

Dobrze jednak wiedzieć, że gdy staniemy przed dylematem, jak budować swoją postać, warto skorzystać z wyżej wymienionych arkuszy, które – w połączeniu z opracowanym jeszcze przed pierwszą betą kalkulatorem buildówpozwolą nie tylko stworzyć potężnego bohatera zdolnego pokonać Lilith, ale także wznieść się na wyżyny tabel rankingowych.

Michał Serwicki

Michał Serwicki

Niedoszły fizyk, który został dziennikarzem. Współpracę z GRYOnline.pl nawiązał jesienią 2021 roku. W pracy dziennikarskiej lubi rolę człowieka orkiestry i sam podejmuje się różnych tematów i zagadnień. Gry towarzyszą mu od dzieciństwa. Wychował się na Heroes III, a w przerwach od budowania kapitolu przechodził kolejne generacje Pokémonów, zarywając noce z handheldami. W grach ceni przede wszystkim dobrą historię oraz emocje. Obok wirtualnej rozrywki, grywa w fabularne gry RPG, gdzie jako mistrz gry prowadzi przygody w licznych systemach, na czele z Dungeons & Dragons. Czas wolny od gier spędza przy komiksach Marvela i DC Comics. Jest wielkim fanem twórczości Stephena Kinga i sam próbuje swoich sił w pisaniu.

więcej