Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2020, 09:08

autor: Adrian Werner

Destiny 2 trafi na PS5 i Xbox Series X

Studio Bungie potwierdziło, że pracuje nad przeniesieniem Destiny 2 na platformy nowej generacji. Potwierdzono jedynie wersję na Xbox Series X, ale wydanie na PlayStation 5 jest praktycznie pewne.

Destiny 2 trafi na PS5 i Xbox Series X - ilustracja #1
Fani Destiny 2 będą mogli kontynuować zabawę na konsolach nowej generacji.

Po wczorajszej prezentacji Xbox 20/20 firma Microsoft udostępniła krótki filmik, na którym mogliśmy zobaczyć loga studiów pracujących nad grami na Xbox Series X. Wśród nich pojawił się zespół Bungie. Teraz deweloperzy potwierdzili, że przenoszą Destiny 2 na platformy nowej generacji.

Nie wymieniono konkretnych konsol, ale praktycznie pewne jest, że gra poza Xbox Series X trafi również na PlayStation 5. Więcej konkretów ma zostać ujawnionych już wkrótce. Spodziewamy się jednak, że przygotowana zostanie jakaś opcja umożliwiająca transfer kont, tak aby gracze nie stracili rozwoju postaci i nabytych przedmiotów.

Decyzja o przeniesieniu Destiny 2 na nową generację konsol nie jest żadnym zaskoczeniem. W zeszłym roku grę przestawiono na model free-to-play, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Wszystko wskazuje na to, że Bungie będzie rozwijało ten tytuł jeszcze przez długie lata, więc konwersja na Xbox Series X i PS5 jest oczywistym posunięciem.

Przypomnijmy, że Destiny 2 ukazało się 6 września 2017 roku na PlayStation 4 i Xboksie One, a miesiąc później otrzymaliśmy wersję pecetową. Z kolei w październiku 2019 r. produkcja przeszła na model darmowy z mikropłatnościami.

  1. Destiny 2: New Light – strona oficjalna
  2. Destiny 2 – kompendium wiedzy
  3. Destiny 2 – poradnik do gry
  4. Destiny 2 – recenzja