Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2022, 10:41

autor: Adrian Werner

Death Stranding w PC Game Pass [Aktualizacja: gra już dostępna]

Oficjalne twitterowe konto Game Passa wydaje się teasować rychłe dodanie do oferty usługi gry Death Stranding.

Aktualizacja #2:

Death Stranding zadebiutowało w usłudze PC Game Pass.

Aktualizacja:

Firma Microsoft oficjalnie potwierdziła, że 23 sierpnia tego roku Death Stranding zostanie dodany do oferty abonamentowej usługi PC Game Pass.

Warto zwrócić uwagę, że w notce prasowej jest mowa tylko o pierwotnej wersji gry, a nie rozszerzonym wydaniu zatytułowanym Death Stranding: Director's Cut.

Death Stranding w PC Game Pass [Aktualizacja: gra już dostępna] - ilustracja #1
Źrodło: Twitter.

Poprzednia wiadomość:

Wiele wskazuje na to, że Death Stranding wkrótce trafi do oferty abonamentowej usługi Game Pass.

  1. Na oficjalnym profilu twitterowym Game Passa pochwalono się zmianą obrazka profilowego.
  2. Grafika ukazuje pokryty trawą górzysty teren ze skałą.
  3. Spostrzegawczy gracz o ksywce naven0m szybko wydedukował, że jest to lokacja z Death Stranding.
  4. Trudno więc sobie wyobrazić, aby prowadzący twitterowe konto nie teasowali w ten sposób dodania gry do ofery Game Passa.
  5. Death Stranding oraz Death Stranding: Director's Cut nie ukazały się na konsolach Xbox, więc najpewniej chodzi jedynie o dodanie jednej z tych produkcji do biblioteki PC Game Pass.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że wydawcą Death Stranding na konsolach jest firma Sony. Edycje pecetowe tej produkcji, jak również rozszerzonego wydania w postaci Death Stranding: Director's Cut, ukazały się pod szyldem firmy 505 Games. Jednak na kartach tych produkcji w serwisie Steam można znaleźć informację, że „DEATH STRANDING jest znakiem towarowym należącym do Sony Interactive Entertainment LLC.”

Death Stranding w PC Game Pass [Aktualizacja: gra już dostępna] - ilustracja #2

Ciężko sobie wyobrazić Sony, zgadzające się na umieszczenie produkcji w usłudze Microsoftu. W przypadku Death Stranding sytuacja z prawami do marki i samej gry może być jednak bardziej skomplikowana. To w końcu jedynie konwersja exclusive’a z PS4, której nie wydało na PC samo Sony. Całkiem możliwe więc, że kontrakty między japońskim koncernem i studiem Kojima Productions zawierają postanowienia, które pozwolą twórcom na umieszczenie swojego dzieła w Game Passie.

Takie posunięcie może ułatwiać również fakt, że chodzi tu jedynie o udostępnienie pecetowej wersji Death Stranding w ramach Game Passa. Dzięki zabawie za pomocą streamingu w ramach xCloud w produkcję potencjalnie mogliby jednak zagrać posiadacze Xboksa One i Xboksa Series X/S.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Kojima Productions
  2. Recenzja gry Death Stranding – co tu się odkojimowało?
  3. Death Stranding – poradnik do gry

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.