Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2021, 09:37

autor: Adrian Werner

Dead Island 2 tylko na PC, XSX i PS5. Porzucono wersje na stare konsole

W sieci pojawiły się doniesienia, według których skasowano wersje Dead Island 2 powstające z myślą o Xboksie One i PlayStation 4. Gra ma trafić wyłącznie na PC oraz konsole nowej generacji, czyli Xboksa Series X/ i PS5.

DEAD ISLAND 2 W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Dambuster Studios
  • Wydawca: Deep Silver
  • Gatunek: gra akcji
  • Platforma: PC, PS5, XONE
  • Data premiery: Bóg jeden wie

Wiele osób dawno porzuciło nadzieję, że Dead Island 2 kiedykolwiek się ukaże, ale w rzeczywistości prace nad grą nadal trwają. Najnowsze doniesienia sugerują, że zajmujące się tym projektem studio Dambuster porzuciło plany wyprodukowania wersji na PlayStation 4 i Xboksa One. Obecnie tytuł ma powstawać wyłącznie z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox Series X/S i PS5.

Źródłem tych informacji jest analityk MauroNL, który ma dobrą renomę w kwestii branżowych doniesień. Na potwierdzenie swoich słów przytacza oferty pracy opublikowane na stronie Dambuster Studios. Można w nich przeczytać, że zespół pracuje nad grą ze znanej marki AAA, która zmierza na PC i konsole nowej generacji. Tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 4 i zaoferuje m.in. ray-tracing.

Plany opracowania wersji na next-geny nie są zaskoczeniem, gdyż informacje o tym pojawiły się już rok temu. Nowością jest porzucenie wydań na Xboksa One i PlayStation 4. Takie posunięcie nie powinno jednak dziwić. Do tej pory nie zobaczyliśmy żadnych materiałów z obecnego wydania gry, więc najpewniej na premierę jeszcze sporo poczekamy, a z każdym mijającym miesiącem wydania na XONE i PS4 mają coraz mniej sensu.

Przypomnijmy, że na Dead Island 2 czekamy już bardzo długo – projekt zapowiedziano siedem lat temu. Od tego czasu dwukrotnie zmienił dewelopera. Wpierw studio Yager Development zostało zastąpione przez Sumo Digital, a potem projekt przejął zespół Dambuster Studios, znany z opracowania Homefront: The Revolution.

Najnowszy deweloper pracuje nad grą od prawie dwóch lat. Nie wiemy, czy autorzy zaczęli od zera, czy też zdecydowali się wykorzystać przynajmniej część elementów przygotowanych przez poprzedników. Pozostaje mieć nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na pierwsze materiały z najnowszego wcielenia Dead Island 2.

  1. Oficjalna strona firmy Deep Silver
  2. Oficjalna strona Dambuster Studios