Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2018, 22:36

autor: Serek

DayZ 1.0 z datą wyjścia z wczesnego dostępu na Steamie

Firma Bohemia Interactive poinformowała, kiedy DayZ wyjdzie ostatecznie z prawie pięcioletniego wczesnego dostępu. Stanie się to 13 grudnia bieżącego roku. Nie oznacza to jednak końca prac nad usprawnianiem tytułu.

Po prawie pięciu latach DayZ wychodzi z wczesnego dostępu. - DayZ z oficjalną datą wyjścia z wczesnego dostępu na Steamie - wiadomość - 2018-12-06
Po prawie pięciu latach DayZ wychodzi z wczesnego dostępu.

Bohemia Interactive zapowiedziała, że DayZ po prawie pięciu latach opuści wreszcie wczesny dostęp. Ma to nastąpić 13 grudnia bieżącego roku. Wtedy premierę na PC będzie miała wersja 1.0. Wydawca wypuścił z tej okazji okolicznościowy trailer zwiastujący pełnoprawny debiut gry. Przypomnijmy, że produkcja rozpoczynała w 2012 roku jako fanowska modyfikacja gry ArmA II.

Twórcy zapowiadają, że wersja 1.0 ma być nowym otwarciem dla wszystkich, którzy grali w produkcję, ale na jakiś czas odłożyli ją na półkę. Pracownicy studia Bohemia Interactive, jak sami mówią, bardzo ciężko pracują, by produkt dostarczony na premierę był możliwie najlepszej jakości.

Warto dodać, że DayZ w wersji na PC od miesiąca, czyli premiery aktualizacji wersji 0.63, było dostępne w wersji beta. Wraz z debiutem wyżej wymienionej aktualizacji, graczom udostępnione zostały narzędzia moderskie. Po 30 dniach testowania produkcji, twórcy zdecydowali się na zapowiedź wersji 1.0. Nie oznacza to jednak zakończenia prac nad tytułem. Wręcz przeciwnie, zaplanowana na 13 grudnia premiera ma być tylko solidnym fundamentem do dalszego rozwoju gry.

Wersja 1.0. będzie początkowo dostępna tylko i wyłącznie na PC. Posiadacze Xboksa One mają dostać aktualizację w pierwszym kwartale 2019 roku. Wtedy też produkcja ma szansę ukazać się na PlayStation 4, chociaż nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone.

  1. Oficjalna strona internetowa gry DayZ