Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2018, 18:10

autor: Vergil

Days Gone z datą premiery i brutalnym zwiastunem

Od dłuższego czasu wiemy, że w Days Gone zagramy na początku 2019 roku. Dzisiaj Sony podzieliło się z graczami dokładną datą premiery najnowszego dzieła zespołu Bend Studio.

Sony ujawniło datę premiery Days Gone, czyli najnowszego dzieła zespołu Bend Studio, które zmierza na PlayStation 4. Produkcja trafi do sprzedaży 22 lutego 2019 roku, co twórcy obwieścili światu w nowym brutalnym zwiastunie czekającym na Was poniżej.

Materiał dobitnie pokazuje, że Deacon, czyli główny bohater czekającej na nas przygody, nie będzie miał łatwego zadania w trakcie walki o przetrwanie w mocno nieprzyjaznym świecie. Zagrożenie będzie na niego czyhać dosłownie wszędzie – choć w każdej chwili będzie mógł paść ofiarą ludzi lub zwierząt zarażonych wirusem zmieniających ich w mordercze kreatury, równie niebezpieczne mogą się okazać zdrowe osoby ze złamanym kręgosłupem moralnym.

Na szczęście protagonista będzie mógł liczyć na pomoc sojuszników, a w momencie konfrontacji z przeciwnikami zrobi doskonały użytek z rozmaitych narzędzi mordu; mowa tak o pistoletach, strzelbach czy karabinach, jak i o broni białej. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie mógł też salwować się ucieczką na motocyklu – oczywiście pod warunkiem, że w najgorszym możliwym momencie nie zabraknie paliwa w baku maszyny.

Zatankowany motocykl z pewnością nieraz uratuje skórę Deaconowi. - Days Gone z datą premiery i brutalnym zwiastunem - wiadomość - 2018-06-07
Zatankowany motocykl z pewnością nieraz uratuje skórę Deaconowi.

Autorzy Days Gone przekonują, że wiele problemów będzie można rozwiązać na więcej niż jeden sposób; dowodem na to może być film prezentujący alternatywny przebieg misji z ubiegłorocznych targów E3. Niecały miesiąc temu ujawniono też, że ukończenie głównego wątku będzie zadaniem na około trzydzieści godzin – oczywiście chcąc sprawdzić wszystko, co przygotowali dla nas twórcy, będziemy musieli poświęcić na zabawę znacznie więcej czasu.

Warto odnotować, że choć tytuł wykorzysta dodatkowe możliwości PlayStation 4 Pro (której posiadacze będą mogli się cieszyć z wyższej rozdzielczości), na obu wersjach konsoli będzie działał w trzydziestu klatkach na sekundę.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Days Gone
  2. Widzieliśmy Days Gone – to nie będzie klon The Last of Us