Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2013, 19:49

autor: Adrian Werner

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. The Light, Love Hotel, Rebuild 2 i Teacher Story)

W najnowszym odcinku Darmówek omawiamy m.in. pierwszoosobową przygodówkę, turową strategię o przetrwaniu w świecie opanowanym przez zombie oraz taktyczne RPG o pracy nauczyciela.

Witajcie w dwudziestym piątym odcinku naszego cyklu omawiającego najciekawsze darmowe gry pecetowe. Ponownie proponujemy zestaw kilku świeżych produkcji oraz jednego klasyka. Tekstowi tradycyjnie towarzyszy materiał video przygotowany przez Heda.

Gry w pełni darmowe

The Light

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. The Light, Love Hotel, Rebuild 2 i Teacher Story) - ilustracja #2

Przegląd zaczynamy od eksploracyjnej przygodówki The Light. Zwiedzamy w niej ruiny rosyjskiego uniwersytetu, zniszczonego w trakcie jakiejś bliżej nieokreślonej katastrofy. Rozgrywka polega głównie na odkrywaniu poukrywanych sprytnie przedmiotów i odnajdywaniu miejsca ich przeznaczenia. Zagadek jest tu naprawdę niewiele, ale gra nadrabia to wyśmienitym klimatem oraz dopracowaną grafiką i to one sprawiają, że warto poświęcić temu projektowi kilkadziesiąt minut. Całość jest w języku rosyjskim, ale jego znajomość nie jest wymagana do zabawy.

 1. The Light – pobierz grę

Love Hotel

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. The Light, Love Hotel, Rebuild 2 i Teacher Story) - ilustracja #3

Love Hotel to zwariowana strategia, w której wcielamy się w zarządcę specyficznego hotelu. Nasi klienci wynajmują pokoje na godziny w celu zaspokajanie swoich fetyszy seksualnych. A że mają niezwykłą fantazję i wygórowane potrzeby, to nasza praca nie należy do łatwych. Musimy zadbać o odpowiednią organizację działania biznesu, dostarczyć różnorodności doznań i jednocześnie odpowiednio zbilansować budżet, tak aby starczyło nie tylko na prowadzenie działalności, ale również na inwestycje. Autorzy potraktowali tematykę z dużym przymrużeniem oka, ale pod humorystycznym opakowaniem kryje się całkiem rozbudowana i wymagająca strategia ekonomiczna.

 1. Love Hotel – pobierz grę

Scary Gardener Tales 3D

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. The Light, Love Hotel, Rebuild 2 i Teacher Story) - ilustracja #4

Z kolei Scary Gardener Tales 3D to oldskulowa gra FPS przypominająca najwcześniejsze produkcje z tego gatunku, takie jak Wolfenstein 3D czy Blake Stone. Wcielamy się w ogrodnika, któremu ktoś zniszczył rośliny. Taka zbrodnia domaga się zemsty i nasz bohater uda się do samego piekła, aby ją zrealizować. Na drodze stanie mu masa potworów, z którymi początkowo będziemy musieli poradzić sobie wyłącznie za pomocą wideł. Dopiero z czasem zdobędziemy bardziej zaawansowane uzbrojenie. Gra nie oferuje rewolucyjnych pomysłów, ale jest dopracowana, atrakcyjnie wykonana i przede wszystkim zapewnia sporo dobrej zabawy.

 1. Scary Gardener Tales 3D – pobierz grę

Headblaster

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. The Light, Love Hotel, Rebuild 2 i Teacher Story) - ilustracja #5

Natomiast Headblaster to zwariowana gra akcji, w której naszym zadaniem jest utrzymanie się jak najdłużej przy życiu. Kierowana przez nas postać cierpi na potworny ból głowy i bez leków jej mózg po pewnym czasie eksploduje. Niestety, policjanci nie tolerują połykania przez nas garści tabletek i gonią nas po całym mieście. Co gorsza, przez większość czasu jesteśmy bezbronni i możemy jedynie uciekać. Opcja ataku pojawia się dopiero, gdy bohater jest na skraju agonii. Tym samym rozgrywka wymaga utrzymywania odpowiedniej równowagi. Musimy czekać do ostatniej chwili z przyjęciem leków, balansując między śmiercią a aresztowaniem. Headblaster oferuje szaleńczą akcje i duże pokłady humoru.

 1. Headblaster – pobierz grę

Darmowy klasyk: Rebuild 2

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. The Light, Love Hotel, Rebuild 2 i Teacher Story) - ilustracja #6

Rebuild 2 to wyśmienita strategia rozgrywana w systemie turowym, osadzona w świecie zniszczonym przez epidemię zombiaków. Obejmujemy dowództwo nad grupą ocalonych próbujących urządzić sobie na nowo życie w zrujnowanym mieście. Musimy konstruować budynki i struktury obronne, organizować żywność i środki medyczne oraz radzić sobie z żywymi trupami, zwierzętami oraz bandytami. Gra toczy się w małej skali i niesamowicie wciąga.

 1. Rebuild 2 - zagraj

Free-2-Play

Teacher Story

Darmówki, czyli w co pograć bez płacenia (m.in. The Light, Love Hotel, Rebuild 2 i Teacher Story) - ilustracja #7

Z kategorii Free-2-Play chcemy w tym tygodniu polecić Wam grę Teacher Story. To taktyczne RPG, pozwalające na wcielenie się w nauczyciela, którego zadaniem jest wbicie uczniom do głowy odpowiedniej ilości wiedzy. Niestety, nasi podopieczni nie są skorzy do nauki i zrobią co tylko mogą, aby uniknąć edukacji. Każda lekcja ma postać turowej bitwy, w której uczniowie uzbrojeni są w takie cechy jak znudzenie czy głupota. Pokonanie ich wymaga stosowania odpowiednich umiejętności i zdobywania nowych. Wszystko to w przezabawny sposób wtłoczono w mechanikę japońskich taktycznych RPG-ów, dzięki czemu otrzymujemy świetnie wykonaną i miodną produkcję, a nie grę edukacyjną.

 1. Teacher Story - zagraj

Pięć poprzednich odsłon cyklu:

 1. 7 sierpnia 2013 (zwycięzca ankiety: Kingdom Rush)
 2. 31 lipca 2013 (zwycięzca ankiety: Snowdrift)
 3. 24 lipca 2013 (zwycięzca ankiety: Firefall)
 4. 10 lipca 2013 (zwycięzca ankiety: Atum)
 5. 3 lipca 2013 (zwycięzca ankiety: Silhouette)
TWOIM ZDANIEM

Która darmówka z 14 sierpnia jest najlepsza?

Rebuild 2
44,3%
The Light
25,3%
Teacher Story
20,3%
Love Hotel
3,8%
Scary Gardener Tales 3D
3,8%
Headblaster
2,5%
Zobacz inne ankiety