Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 lutego 2012, 19:14

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XXXIV - 25 lutego 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 19 do 25 lutego 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

 CO-OP

Świetna i bardzo oryginalna kosmiczna gra akcji, w której dwie osoby muszą grać na jednej klawiaturze. Statki obydwu graczy połączone są wiązką energetyczną i jednym sposobem na niszczenie wrogów jest takie latanie, aby tym laserem wyciąć nieprzyjaciół z planszy.

 SWINDLER

Kolejna perełka od mistrzów z Nitrome. Rozgrywka przypomina platformówkę, poza jednym, ale kluczowym elementem – poruszamy się bowiem jedynie spuszczając się na rozciągliwej plazmowej linie, a poziomy obracają się zgodnie z perspektywą postaci. Daje to nietypową, ale bardzo miodną mechanikę zabawy i co najważniejsze – twórcy wiedzieli ja ją wykorzystać do zaprojektowania pomysłowych i dających wiele satysfakcji poziomów.

 DUNGEON KING

Śliczny przeglądarkowy hack-n-slash. Gra nawet nie ukrywa, że jest klonem Diablo, ale jest wykonana tak dobrze, że nikomu nie powinno to przeszkadzać.

FORGET ME NOT ANNIE

Dokonała trójwymiarowa gra logiczna utrzymana w atmosferze horroru. Wcielamy się w małą dziewczynkę, która z pomocą pluszowego misia i własnych nadnaturalnych mocy musi przedrzeć się przez mroczne rejony własnego umysłu. Całość zbudowano w oparciu o silnik Unreal 3.0.

 FAIL-DEADLY

Fail-Deadly to mała perełka oparta na jednym z najbardziej oryginalnych pomysłów z jakimi się spotkałem od dłuższego czasu. Akcja koncentruje się na konflikcie dwóch armii. My wcielamy się w trzecią stronę, której zadaniem jest takie pokierowanie wojną, aby strony znalazły się w sytuacji patowej. Ostatecznym celem jest doprowadzenie ich do takiej desperacji, żeby zmuszone zostały sięgnąć po broń atomową i w rezultacie doprowadziły do końca cywilizacji ludzkiej. Pomysł jest makabryczny, ale gra się w to wyśmienicie.

NEON RACE 2

Dopracowana przeglądarkowa gra wyścigowa z wektorową i mocno stylizowaną grafiką.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej