Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 lutego 2012, 09:47

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XXXIII - 19 lutego 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 11 o 19 lutego 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

UNMANNED

Gra zręcznościowo przygodowa, w której wcielamy się w operatora bezzałogowej sondy wojskowej latającej nad jednym z krajów bliskiego wschodu. W trakcie zabawy podejmujemy masę decyzji i mordujemy terrorystów. Całość jest nastawiona na humor. Nasz bohater to typowy wojskowy idiota, a otaczają go ludzie równie głupi jak on sam.

PORKERPILLAR

Szalona gra żywcem wyjęta z jakiegoś koszmaru na jawie wywołanego solidnym przedawkowaniem substancji psychotropowych. Po planszy biegnie stonoga, a na jej grzbiecie siedzą głodne niemowlaki. Naszym zadaniem jest tak kontrolować ciało stonogi (za pomocą klawiszy 1-5), aby dzieciaki mogły dosięgać mijanego pożywienia. Zwariowany pomysł, ale gra się świetnie.

DWARF FORTRESS

W tym tygodniu premierę miała najnowsza wersja (0.34.02) kultowego Dwarf Fortress. To jedna z absolutnie najlepszych darmowych gier w historii, więc jeśli to tej pory nie mieliście okazji jej wypróbować to koniecznie musicie naprawić ten błąd. Całość ukazana jest w czystym ASCI, ale jeśli tak aestetyczna oprawa wam przeszkadza to zawsze można użyć jednego z wizualizerów. Ja osobiście preferuje widocznego na powyższym screenie izometrycznego Stonesee, choć warty uwagi jest również trójwymiarowy Visual Overseer

8BIT MMO

Nazwa mówi chyba wszystko - jest to MMO utrzymane w 8-bitowej konwencji. Całość jest zaskakująco rozbudowana, pozwalając na m.in. swobodą konstrukcję budynków i walki z innymi graczami (PvP). Świetny i bardzo ambitny projekt, który potrafi zapewnić masę zabawy.

CONNECTIONS

Urocza strzelanka, w której musimy niszczyć hordy wrogów i chronić konkretne cele. To co czyni tę grę nietypową jest włączenie tego wszystkiego w opowieść o związkach między ludzkich. Rezultat jest wyjątkowo ciekawy, decyzje taktyczne kształtują losy naszej postaci i to kogo pozna, kogo opuści, a z kim zwiąże się na stałe.

.

SCP-087

Klimatyczna pierwszoosobowa przygodówka utrzymana w atmosferze horroru. Najciekawszym elementem całości jest fakt, że wszystkie poziomy są generowane proceduralnie przez silnik gry.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej