Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 lutego 2012, 19:42

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XXXII - 10 lutego 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 5 do 11 lutego 2012 roku 11

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także te przeglądarkowych) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.


Poprzednie przeglądy:

.


.

 

HUBRIS

Świetna strategiczna karcianka utrzymana w amigowym stylu. Całość jest w rzeczywistości mocno rozbudowaną wersją gry Arcomage autorstwa nieistniejącego już studia 3DO.

.

MASKED

Masked należy do popularnego podgatunku przygodówek znanego jako Escape the Room. W przeciwieństwie jednak do większości gier tego typu autorzy nie ograniczyli się do pomysłowych łamigłówek. Zamiast tego wprowadzili mocną stronę fabularną i świetną, niepokojącą atmosferę. Wszystko to po to, aby wywołać u gracza poczucie bezsilności typowej dla ofiar prześladowców.

.

BURRITO BISON REVENGE

Burrito Bison Revenge to przedstawiciel popularnego typu gier, w których naszym zadaniem jest wystrzelenie postaci na jak najdalszy dystans. Całość wybija z tłumu podobnych produkcji dzięki doskonałemu wykonaniu, rozbudowanemu systemowi ulepszeń i świetnemu poczuciu humoru autorów. Wirtualne mordowanie żelkowych miśków jeszcze nigdy nie było tak przyjemne.

.

MUU: JUST ANOTHER DAY

Sympatyczna przeglądarkowa platformówka utrzymana w stylu retro. Autorzy przygotowali bardzo duży świat do eksploracji, a gra może pochwalić się też świetną atmosferą, którą udało się osiągnąć pomimo minimalistycznej grafiki.

.

YAMADA BOX LEGEND

Yamada Box Legend to trójwymiarowa przygodówka o chłopcu, który trafia do magicznego świata zamieszkiwanego przez istoty stworzone z kartonów. Świetna grafika w połączeniu z oryginalnymi zagadkami czynią z tej produkcji jedną z najlepszych darmowych przygodówek ostatnich kilkunastu miesięcy.

.

DRAGON QUEST

Mocno kreskówkowe połączenie platformówki z opartą na zagadkach fizycznych grą logiczną. Całość nie oferuje zbyt wygórowanego poziomy trudności, ale nadrabia to jakością wykonania.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej