Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 stycznia 2012, 17:21

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki XXIX -20 stycznia 2012 roku

Przed wami dwudziestym dziewiątym przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje siedem dni - od 13 do 20 stycznia 2012 roku

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także te przeglądarkowych) z ostatnich dni. Znajdziecie tu produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

.

^_^

Kolejna doskonała przygodówka Bena Chandlera. Fani gatunki wiedzą, że wszystko co wychodzi spod rąk tego autora to absolutny „musiszmieć”. Tym razem wcielimy się w królikołaka poszukującego sposobu na powrót do ludzkiej postaci i pozbycie się klątwy.

.

CARDINAL QUEST

RPG typu roguelike. Wybieramy spośród jednej z trzech klas, a następnie wkraczamy do mrocznych podziemi aby zapolować na Minotaura. Po drodze czekają nas walki z potworami, zbieranie skarbów oraz unikanie pułapek.

.

THE TIN SOLDIER

Niepokojąca przygodówka będąca mroczną interpretacją bajki o Ołowianym Żołnierzyku. Na szczególną uwagę zasługuje doskonała atmosfera i muzyka.

.

/FOLLOW

Świetna przygodówka, z wyjątkowo prostą grafią, które jednak ma swój unikalny urok. Wcielamy się w dziewczynę, która próbuje się pozbyć własnego ochroniarza.  Gra składa się z serii plansz i na każdej z nich musimy wymyślić sposób na odwrócenie uwagi lub ogłuszenie ochroniarza.

.

CUT THE ROPE

Przeglądarkowa wersja gigantycznego przeboju ze smartfonów. Naszym zadaniem jest takie przecinanie linek, aby przyczepiony do ich końca cukierek nie tylko wpadł to paszczy małego potworka, ale również po drodze zebrał jak najwięcej gwiazdek. Pomysł prosty, ale gra jest wręcz niedorzecznie wciągająca.

.

SQUARE HERO

Świetna platformówka, w której wcielamy się w superbohatera ratującego niewinnych z opresji. Nasz heros posiada prawie identyczny zestaw mocy jak Superman – jest nadludzko silny, potrafi latać, zamrażać oddechem i strzelać gorącym promieniem z oczy. Gra łączy elementy zręcznościowe z logicznymi. Często do pokonania przeszkody wymagana jest odpowiednia kombinacja mocy. Musimy też dbać o zachowanie w tajemnicy naszej prawdziwej tożsamości.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej