Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 maja 2012, 18:39

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki - 6 maja 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 30 kwietnia do 6 maja 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

DUDE, WHERE IS MY PLANET

Dude, where is my planet to interesująca gra logiczno zręcznościowa, w którem musimy skakać pomiędzy asteroidami. Od innych tytułów tego typu wyróżnia ją fakt, że nie mamy tutaj klawisza skoku. Zamiast tego musimy odpowiednio się rozpędzić, tak aby siła rozbiegu sama wyrzuciła nas w powietrze w odpowiednim miejscu.

INTENSE STARING SIMULATOR

Intense Staring Simulator to kompletnie zwariowana gra logiczna, w której wcielamy się w nastolatka-socjopatę. Nasz „bohater” nienawidzi innych ludzi, ale niestety ci mają problemy ze zrozumieniem tego i chcą z nami rozmawiać. Naszym zadaniem jest więc wpatrywanie się we to czego nasi rozmówcy się wstydzą, aby w ten sposób zmusić ich do zostawienia nas w spokoju. Gra jest wypełniona bezlitosnym czarnym humorem i daje masę frajdy.

CRUISE RACING

Z kolei Cruise Racing to ciekawa gra wyścigowa, która w udany sposób odtwarza klimat automatowych produkcji z lat 90-tych ,takich jak Daytona USA, Ferrari F355 Challenge czy Ridge Racer Type 4.

DESOLATE HOPE

Desolate Hope to świetna gra science-fiction łącząca trzy gatunki – platformówki, zręcznościowej przygodówki akcji w stylu wczesnych odsłon serii Legend of Zelda oraz turowego RPG. Mieszanka jest niesamowita, a dodatkowo doprawiona ciekawą fabułą i doskonałym wykonaniem.

DASH KNIGHTS

Z kolei Dash Knights to taktyczne turowe RPG utrzymane w mocno kreskówkowych klimatach. Pomimo przeglądarkowej natury gry oferuje ona zaskakująco rozbudowany system walki, który nie tylko zapewnia masę zabawy, ale oferuje też kilka świeżych pomysłów.

WEIRD WORLD OF WONDERS

Dzisiejszy przegląd zakończymy grą Weird World of Wonders. Jest to przepiękna platformówka z silnymi elementami logicznymi, w której podróżujemy po różnych epokach historycznych. W przygodach towarzyszy nam wierny pies (którym możemy sterować) oraz rozbrajająco zabawne komentarze słynnego brytyjskiego autora historycznego Tonego Robinsona.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej