Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 maja 2012, 11:55

Darmowe Perełki - 27 maja 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 21 do 27 maja 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

.

.

REPRISAL

Najnowsze wydanie przeglądu zaczynamy od wypuszczonej właśnie finalnej wersji wspaniałego Reprisal. Jest to przeglądarkowa strategia, która w praktyce stanowi  duchowego spadkobiercę serii Populous. Gra jest po prostu świetna, wciąga na długie godziny, a zabawę dodatkowo uatrakcyjnia utrzymana w wzorowanej na komputerach Amiga konwencji retro. Jeśli lubiliście gry Bullfroga to Reprisal jest dla Was pozycją absolutnie obowiązkową.


.

GAMER MOM

Natomiast Gamer Mom to to zabawna przygodówka, w której wcielamy się w kobietę, której syn jest przyklejony non-stop do swojego smartfona, a męża nie można oderwać od laptopa. Nasza bohaterka spróbuje wywołać ich zainteresowanie opowiadając o swoich przygodach w grach i zachęcić do współnej zabawy w World of Warcraft. Rozgrywki nie ma tutaj za wiele i w praktyce tylko wybieramy linie dialogowe, ale scenariusz jest sprytny, doskonale napisany i przede wszystkim przezabawny. Całość potrafi po prostu autentycznie rozśmieszyć.

.

GRAVITY

Gravity to wciągająca gra akcji, w której musimy zestrzeliwać wrogów spadających na lewitującą wyspę. Szkopuł tkwi w tym, ze po zbiciu nieprzyjaciela jego ciało spada na wyspę obciążając ją i przybliżając do znajdującej się na dole ekranu lawy. Musimy więc tak zbalansować nasze działania, żeby zdążyć zestrzelić wrogów, a jednocześnie zadbać o zrzucanie z wyspy ich resztek.

.

IB

Z kolei Ib to utrzymana w konwencji horroru przygodówka. Wcielamy się w małą dziewczynkę zwiedzającą muzeum sztuki. Nagle gaśnie światło i wszyscy ludzie wokoło znikają bez śladu. W trakcie przygody zwiedzimy nie tylko samo muzeum, ale również koszmarną rzeczywistość powstałą z mrocznych obrazów tajemniczego malarza. Całość stworzono w programie RPGMaker 2000, więc gra wygląda jak 16-bitowe japońskie RPG, a mimo to potrafi autentycznie przestraszyć.

.

ROBOT PINBALL ESCAPE

Robot Pinball Escape to doskonale wykonana trójwymiarowa platformówka. Wcielamy się w małego robota eksplorującego potężny stół do pinballa.Nasz bohater potrafi poruszać się na własnych mechanicznych nogach lub zamieniać się w kulkę.

.

THE ELEVATOR

Przegląd zakończmy przygodówką The Elevator. Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, a my wcielamy się w zmęczonego życiem prywatnego detektywa w średnim wieku. Pewnego dnia spotyka on w widzie pewną kobietę. Zabawa utrzymana jest w formie powieści wizualnej i fabuła sprowadza się do rozwijania przyjaźni z nieznajomą. Gra jest przepięknie wykonana, a historia, choć prosta, jest świetnie poprowadzona.