Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 lipca 2012, 08:45

Darmowe Perełki - 22 lipca 2012 roku

Przed wami najnowszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 16 do 22 lipca 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę Wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

DELVER

Zaczynamy od gry Delver. To hack-n-slash rozgrywany z perspektywy pierwszej osoby. Przemierzamy rozległe lochy, mordujemy potwory, zbieramy skarby i rozwijamy postać. Wszystko to ukazane w inspirowanej Minecraftem retro-grafice 3D. Obecnie gra jest w fazie alpha, ale już daje masę zabawy. Delver dostępny jest też na system Android, ale tam trzeba za niego zapłacić, podczas gdy pecetowcy mają go za darmo.

BLACK BOX

Natomiast Black Box to ciekawa gra logiczna, w której musimy odkrywać metody rozkładanie i aktywacje kolejnych części sympatycznego robota. Każde odkrycie nagradzane jest uroczą animacją i daje masę satysfakcji. Całość wyprodukował autor popularnej serii GROW.

BONSAI DEFENSE

Z kolei Bonsai Defense to powalająca na kolana swoją świeżością gra typu tower defense. Gracze wcielają się w drzewo. Gałęzie są naszymi ramionami, a wyrastające owoce naszymi jedynymi obrońcami i towarzyszami. Sami decydujemy gdzie oraz jak bardzo się rozrastać, ale im większe są konary tym więcej agresji innych istot ściągamy na drzewo. Przeciwnicy pełzają po naszej korze oraz korzeniach, próbując zainfekować części rośliny i zmusić je obrócić je przeciwko samemu drzewu. Jakbyśmy nie mieli wystarczająco dużo problemów musimy też dbać o zbieranie owoców i obcinanie słabych gałęzi. Wszystko to ukazane jest z perspektywy pierwszej osoby i w uroczo surrealistycznej oprawie graficznej.

OSWALD THE ELEPHANT

Oswald the Elephant podąża podobnymi ściężkami co QWOP. Kontrolujemy słonia na szczudłach i naszym zadaniem jest dojść jak najdalej bez upadku. Sterowanie opiera się na dwóch klawiszach i starannym balansowaniu wagą słonia oraz kątem ustawienia szczudeł. Jest to bardzo trudne, ale i tak znacznie łatwiejsze niż w QWOP. W połączeniu ze śliczną grafiką daje to uroczą i zadziwiająco wciągającą produkcję.

EXPLORE MARS: CURIOSITY

Natomiast Explore Mars: Curiosity to opracowana przez NASA "gra", która stanowi odtworzenie nadchodzącej misji tytułowego łazika badawczego. Powierzchnię Marsa opracowano tu na podstawie posiadanych zdjęć. Nie ma tu za dużo wyzwań, ale możliwość przejechania się po obcej planecie daje niesamowite wrażenia. Po zapoznaniu się z ciekawostkami kliknijcie na "Gale's Crater" w górnym menu, aby przenieść się do trybu eksploracji. 

THE FOG FALL 4

To wydanie przeglądu zakończymy grą The Fog Fall 4. To najnowsza odsłona doskonałej serii postapokaliptycznych przygodówek autorstwa polskiego zespołu Pastel Games. Znowu dostajemy ciekawą fabułę (tym razem wszystko zaczyna się od obrabowania naszego bohatera przez bandytów), doskonałą i przygnębiającą atmosferę zniszczonego świata oraz zestaw intrygujących zagadek. Gra nie wymaga znajomości wcześniejszych odsłon, ale jeśli jeszcze nie graliście w poprzednie częsci, to naprawdę warto.