Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 kwietnia 2012, 15:31

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki - 28 kwietnia 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 22 do 29 kwietnia 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

ROAR RAMPAGE

Roar Rampage to zabawna zręcznościówka, w której wcielamy się w potwora, który demoluje miasto. Zniszczeń dokonujemy za pomocą potężnej łapy, którą kontrolujemy myszką.

GALAXY 55

Galaxy 55 to świetna gra eksploracyjna inspirowana Minecraftem, która umożliwia wcielenie się w ludzkiego astronautę i zwiedzanie obcej planety. W przyszłości ten fascynujący projekt rozwinięty zostanie do postaci komercyjnej produkcji, ale już teraz wart jest poświecenia mu kilku godzin.

EXPOSED

Natomiast Exposed to śliczna przygodówka utrzymana w mocno humorystycznych klimatach. Naszym zadaniem będzie pomaganie szalonemu naukowcowi w stworzeniu nowego wynalazku.

A SUPER MARIO SUMMARY

A Super Mario Summary to zwariowana platformówka oparta na świetnym pomyśle. Autor wziął każdy poziom z gry Super Mario Bros i stworzył jego skróconą wersję, która mieści się na jednym ekranie. Przejście każdego levelu wymaga nie tylko zręczności, ale często też sporej dozy myślenia.

MEMENTO XII

Z kolei Memento XII to doskonała przygodówka, w której wcielamy się w starego więźnia, który musi poskładać w całość swoje dawne wspomnienia. To mała gra, ale jest niezwykle klimatyczna i jeśli lubicie ten gatunek to z całego serca polecam wypróbowanie tego projektu.

TINYASTERS

Dzisiejszy przegląd zakończymy na Tinyasters. To połączenie strategii i gry logicznej. Na bardzo małej planszy (8 na 8 pól) musimy zbierać surowce, stawiać budynki i rozwijać cywilizację, tak aby doprowadzić ostatecznie do wybudowania świątyni. Dopóki tego nie zrobimy, na podległą nam krainę matka natura zsyłać będzie coraz gorsze klęski żywiołowe.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej