Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 lipca 2012, 12:44

Darmowe Perełki - 15 lipca 2012 roku

Przed wami najnowszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 9 do 15 lipca 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę Wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

SHOP EMPIRE 2

Zaczynijmy od Shop Empire 2. To świetna strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w dyrektora nowego centrum handlowego. Musimy m.in. wybierać jakie sklepy i atrakcje stawiać, dbać o budżet i monitorować klientów. Konieczne jest też radzenie sobie z wieloma problemami, w tym aktywnością złodziei.

IR/RATIONAL REDUX

Z kolei Ir/rational Redux to nietypowa przygodówka autorstwa scenarzysty serii Penumbra. Tym, co czyni grę ciekawym jest nietypowa mechanika zabawy, która regularnie wymaga od nas tworzenia ciągów zdań, opartych na podstawach logiki. Daje to ciekawy efekt, mocno odmienny od tego, do czego przyzwyczaiły nas przygodówki.

PERSPECTIVE

Natomiast Perspective to intrygująca platformówką 2D. Wcielamy się w psa należącego do staruszki. Naszym celem jest zawsze dotarcie do drzwi wyjściowych z każdego poziomu. W tym celu wykorzystujemy moc przeskakiwania pomiędzy dwoma perspektywami. To co w jednej jest zagrożeniem, w innej zamienia się w nagrodę i na odwrót. Ta prosta mechanika dała w sumie świetny zestaw poziomów, przy których trzeba się solidnie wysilić intelektualnie.

ROBOTS VS ZOMBIES 2

Miłośników tower defense zainteresować powinno Robots vs Zombies 2. To typowa gra defensywna, choć jednocześnie warto dodać, że sterujemy bezpośrednio jednym robotem, który musi pomagać wieżyczką strażniczym w odpieraniu kolejnych fal zombiaków. Nie znajdziecie tutaj żadnych rewolucyjnych pomysłów, ale gra nadrabia to jakością wykonania. Każdy element został bardzo dopracowany, gra sprawia dużo przyjemności, autorzy zaoferowali wiele różnorodnych typów ulepszeń, a do przejścia czeka masa poziomów.

GL INVASION

GL Invation to strzelanka w stylu znanym z automatów, a konkretnie a z ich japońskich odmiany znanej jako bullet hell. Całość jest dopracowana i oferuje bardzo wysoki poziom trudności. Jeśli lubicie wyzwania, to ta gra będzie dla Was idealna.

RISING STORM

To wydanie przeglądu zakończymi grą Rising Storm. To fanowski i w pełni trójwymiarowy remake doskonałego RTS-a z 1997 zatytułowanego Netstorm: Islands At War. Do dzisiaj ze świecą szukać czegokolwiek podobnego. Przypomnijmy, że akcja toczy się w świecie złożonym z dryfujących w chmurach wysp, a równie ważne jak wydobywanie surowców i walka jest tu tworzenie mostów oraz przejść za pomocą przyznawanych losowo części. W sumie przypomina to skrzyżowanie RTS-a z Tetrisem i jest niesamowicie miodne. Remake wciąż znajduje się w fazie alpha, ale już teraz potrafi zapewnić masę zabawy.