Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 sierpnia 2012, 11:49

Darmowe Perełki - 12 sierpnia 2012 roku

Przed wami najnowszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 6 do 12 sierpnia 2012 do roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę Wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

SOKOBAN PALACE

Zaczynamy od Sokoban Palace, czyli kolejnej wariacji na temat klasyka z lat 80-tych. Tak jak pierwowzór jest to gra logiczna, w której celem jest odpowiednie ustawianie skrzyń. Całość bawi jak przed laty.

DUAL CUSTODY

Z kolei Dual Custody to platformówka 2D z silnymi elementami logicznymi. Kierujemy robotem, którego zadaniem jest przenoszenie małego brzdąca przez najeżone pułapkami poziomy. Na tym prostym pomyśle zbudowano masę pomysłowych map, które testują zarówno zręczność, jak i spryt gracza.

IN RUINS

Natomiast In Ruins to śliczna  i bardzo klimatyczna trójwymiarowa gra eksploracyjna z silnymi elementami platformówkowymi. Mapa za każdym razem generowana jest proceduralnie, a zadaniem gracza jest dotarcie do odległej wieży. Aby tego dokonać trzeba po drodze zbierać strumienie energii umożliwiające wykonywanie dalekich skoków. 

FAMICLOUD

Fanów automatowych strzelanek zainteresować powinna gra Famicloud. To typowy shump, w którym kierujemy niewielkim stateczkiem poruszającym się cały czas w prawą stronę. To co wyróżnia tę produkcję to świetne wykonanie. Poziomów jest sporo, a przeciwnicy są bardzo różnorodni. Do tego całość wzbogaca ciekawa mechanika nagradzająca zestrzeliwania konkretnych celów.

SNOWDRIFT

Snowdrift to doskonała propozycja dla miłośników interaktywnego horroru. Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, w czasach gdy tajemnicza ciemność pożarła większość naszej planety. Wcielamy się w jednego z niewielu ocalałych – starca, który schronienie znalazł w niewielkiej górskiej chatce. Naszym zadaniem jest przeżycie. Musimy dbać o znajdowanie jedzenia i wody dla starca, jak również pamiętać o jego wypoczynku oraz znajdowaniu drewna na opał. Problem w tym, że wszystkich surowców mamy niewiele i z każdym dniem musimy zapuszczać się coraz dalej, nawet podczas nocy. A w ciemnościach czają się potwory. Gra ma prostą oprawę graficzną, ale pomimo skromnych środków przekazu potrafi wytworzyć niesamowity klimat.

A VOID FOR MACHINERY

To wydanie przeglądu zakończymy platformówką A Void for Machinery. Wcielamy się w robota podróżującego go niegościnnych pustkowiach. Gra jest typową zręcznościówką doprawioną elementami logicznymi, ale brak oryginalności nadrabia doskonałym wykonaniem. Autorzy stworzyli śliczną oprawę graficzną, którą doprawili równie dobrą muzyką. Całość wywołuje wrażenie smutnej nostalgii i pozwala zatopić się w wirtualnym świecie.