Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 maja 2012, 07:18

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki - 12 maja 2012 roku

Przed wami trzydziesty pierwszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 7 do 12 maja 2012 roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Poprzednie przeglądy:

.

.

AS THE VILLAGE TURNS

As The Village Turns to świetna przygodówka oparta głównie na dialogach. Wcielamy się w żyjącego w niewielkiej rumuńskiej wiosce młodzieńca powoli umierającego z powodu dziwnej choroby.  Zbyt długie przebywanie na słońcu jest dla niego szkodliwe, więc każdego dnia możemy porozmawiać jedynie z niewielką ilością mieszkańców. Natomiast nocą zajmujemy się bardziej złowieszczymi rzeczami. Zdradzenie jakimi zepsułoby niespodziankę, a ta jest wyśmienita.

.

PASSENGERS

Natomiast Passangers to nietypowa gra logiczna. Wcielamy się w maszynistę sterującego dziwnym pociągiem. Naszym zadaniem jest łapanie myszką wypowiadanych przez pasażerów słów, tak aby tworzyły pełne zdania. Na ich podstawie musimy potem zdecydować któremu z pasażerów pomóc. Właściwa decyzja pozwoli nam wjechać na inną trasę. Gra jest świetnie zrealizowana i oferuje nie tylko doskonały pomysł, ale również świetną atmosferę.

.

REVERSION

Fani przygodówek powinni zainteresować się argentyńskim Reversion. Wcielamy się w mieszkańca Buenos Aires roku 2035, który pewnego dnia budzi się w opuszczonym szpitalu. Szybko okazuje się, że całe miasto zostało odseparowane o reszt kraju przez wojsko. Gra posiada nie tylko doskonałą fabułę, ale również zapierając a dech w piersiach grafikę 2D. To prawdziwa perełka, której nie powinien pominąć żaden fan gatunku.

.

MIRROR's RAYS

Z kolei Mirror's Rays to platformówka z silnymi elementami logicznymi. Rozgrywka oparta jest na świetnym patencie - nasza postać potrafi używać luster do odbijania promieni światła i tym samym tworzenia nowych mostów i schodów.

.

SOUVENIR

Souvenir to gra eksploracyjna ukazana z perspektywy pierwszoosobowej, w której poruszamy się w inspirowanych twórczością M.C. Eschera światach pełnych przedziwnych kształtów, absurdalnej architektury i odmiennych praw grawitacji. Wszystko po to, aby zebrać pamiątki swojego dzieciństwa i tym samym zdobyć pewność siebie potrzebną do wejścia w dorosłość. Souvenir nie przypomina niczego w co dotąd graliście. To mocno surrealistyczny, ale jednocześnie wspaniały eksperyment, który na długo pozostaje w pamięci.

.

AND THEN THERE WAS NONE

To wydanie przeglądu zakończymy grą And then there was none. To platformówka, której akcja osadzona jest z zimowej lokacji, gdzie na każdym kroku czeka na nas śmierć. Wykorzystując proste środki autorom udało się stworzyć doskonałą i bardzo niepokojącą atmosferę ciągłego zagrożenia.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej