Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2013, 17:54

Dark Stork, studio z Poznania, rozpoczyna współpracę z pisarzem fantasy – Marcinem Mortką

Młode polskie studio Dark Stork podjęło współpracę z Marcinem Mortką, pisarzem fantasy, który będzie odpowiadał za opracowanie fabuły do pierwszej produkcji poznańskiego dewelopera. W październiku poinformowano, że w pracach nad niezapowiedzianą jeszcze grą weźmie udział również zdobywca Oskara, kompozytor Jan A. P. Kaczmarek.

Marcin Mortka, fot. za darkstorkstudios.com. - Dark Stork, studio z Poznania, rozpoczyna współpracę z pisarzem fantasy – Marcinem Mortką - wiadomość - 2013-12-16
Marcin Mortka, fot. za darkstorkstudios.com.
MARCIN MORTKA:
  • Pisarz fantasy, miłośnik i popularyzator gier RPG. Nauczyciel. Tłumacz.
  • Autor serii książkowych, m.in. Trylogii nordyckiej i Karaibskiej krucjaty.

Z powstałego w tym roku studia Dark Stork docierają ciekawe informacje na temat kolejnych współpracowników tej młodej, polskiej firmy. W październiku dowiedzieliśmy się, że z poznańskim deweloperem nawiązał współpracę kompozytor, Jan A. P. Kaczmarek. Teraz pojawiła się wiadomość, że za fabułę pierwszej produkcji Dark Stork będzie odpowiadał ceniony pisarz fantasy, Marcin Mortka.

Dark Stork, studio z Poznania, rozpoczyna współpracę z pisarzem fantasy – Marcinem Mortką - ilustracja #2Studio Dark Stork rozpoczęło działalność w marcu 2013 roku w Poznaniu. Deweloper pracuje obecnie nad swoim pierwszym projektem, który jest na etapie „końcowego prototypowania”. Na razie nie znamy większej liczby szczegółów poza tym, że produkcja powstanie na komputery PC. Młodemu studiu, które zatrudnia obecnie około 30 osób, udało się zakupić licencję na silnik Unreal Engine 4, więc możemy spodziewać się efektownej gry.

Marcin Mortka (ur. 1976 r.) to popularny toruński pisarz fantasy, a poza tym nauczyciel języków, pilot wycieczek i tłumacz. Zadebiutował literacko książką Ostatnia saga z 2003 roku, a w swoim dorobku ma wiele powieści i zbiorów opowiadań dla dorosłych i młodzieży, wśród nich m.in. Trylogię nordycką i Karaibską krucjatę. Marcin Mortka związany jest także z Wydawnictwem Portal, znanym z popularnego systemu RPG Neuroshima, a cenionym także za niebanalne gry planszowe. Toruński pisarz od lat działa na scenie miłośników gier RPG, był autorem artykułów poświęconych tej tematyce w pismach Portal i Magia i Miecz. Warto także dodać, że Marcin Mortka jest tłumaczem książek Patricka O'Briana – autora popularnych na rynku anglojęzycznym serii powieści marynistycznych, m.in. Pana i władcy, który posłużył za podstawę do filmowej adaptacji.

W Dark Stork Marcin Mortka będzie odpowiedzialny nie tylko za stworzenie fabuły do pierwszej, niezapowiedzianej jeszcze produkcji studia, ale także za napisanie nawiązujących do niej opowiadań.

To nie pierwsza współpraca z producentem gier komputerowych, jednak ta propozycja jest wyjątkowo ekscytująca. Zespół Dark Stork Studios roztoczył przede mną tak imponującą wizję świata, że nie mogę przestać o niej myśleć. Czuję się wyróżniony, że to mi przypadnie zadanie tworzenia opowiadań w tej rzeczywistości – powiedział pisarz.

Trzeba przyznać, że to kolejny interesujący krok młodego studia. Zdobywca Oskara odpowiedzialny za oprawę dźwiękową, a ceniony pisarza za fabułę – brzmi to bardziej niż zachęcająco. Pozostaje nam czekać na pierwsze informacje o powstającej produkcji.