Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2013, 13:55

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 grudnia 2013 r.)

W minionym tygodniu rodzimi dystrybutorzy zapadli w zimowy letarg. Natomiast sporą aktywnością wykazali się polscy deweloperzy niezależni. Zapowiedziano obiecującego FPS-a, wypuszczono dwie mniejsze produkcje i udostępniono nowy materiał video z trzeciej.

Studio The Farm 51 oficjalnie ujawiło FPS-a Get Even. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 grudnia 2013 r.) - wiadomość - 2013-12-16
Studio The Farm 51 oficjalnie ujawiło FPS-a Get Even.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Gry z czasopism

W Siodle

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 grudnia 2013 r.) - ilustracja #2

Do kiosków trafił nowy numer magazynu W Siodle. Czasopismo kosztuje 8,99 zł i dołączono do niego pełną wersję gry:

  1. The Saddle Club: Przygody w siodle

Produkcja dostępna jest w polskiej wersji językowej.

Pozostałe wieści

Zapowiedziano Get Even

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 grudnia 2013 r.) - ilustracja #3

Polskie studio The Farm 51, znane z takich tytułów jak NecroVision, Deadfall Adventures czy Painkiller Hell & Damnation, oficjalnie ujawniło swój następny projekt. Okazała się nim pierwszoosobowa strzelanka Get Even, która ukaże się w 2015 roku na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Najciekawszym elementem produkcji jest grafika. Autorzy chcą zaoferować poziom bliski fotorealizmowi, co zostanie osiągnięte poprzez wykorzystanie techniki trójwymiarowego skanowania do opracowania zarówno poziomów, jak i zaludniających je postaci. Po raz pierwszy technologia tego typu zostanie wykorzystana w grze na tak duża skalę.

Tryb dla pojedynczego gracza podzielony zostanie na dwie kampanie, które ukażą tę samą historię z perspektywy dwóch walczących ze sobą bohaterów. Wyjątkowo obiecująco zapowiadają się opcje multiplayer. Poza tradycyjnymi starciami wieloosobowymi gracze będą mogli przejąć kontrolę nad przeciwnikami, z którymi walczą inni użytkownicy we własnej kampanii. Kilka lat temu podobne rozwiązanie obiecywała gra The Crossing, ale została ona skasowana w trakcie produkcji. Mamy nadzieję, że naszym rodakom bardziej dopisze szczęście.

Nowy teaser Deadlings

Krakowski zespół Nimbi Studios powoli kończy prace nad projektem Deadlings i z tej okazji autorzy wypuścili nowy filmik promocyjny. Będzie to gra logiczna, w której pokierujemy czwórką zombiaków. Każdy z nich posiadać ma unikalny zestaw umiejętności, które wykorzystamy do rozwiązywania zagadek. Produkcja zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android.

Premiera casualowego Gardens Inc. 2

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (9-15 grudnia 2013 r.) - ilustracja #4

Z kolei polskie zespoły Nitreal Games i World-LooM wypuściły casualową strategię Gardens Inc. 2. Produkcja dostępna jest wyłącznie na PC i pełna wersja kosztuje 19,99 dolarów, czyli w przeliczeniu około 83 zł. Przed zakupem można zagrać w demo. Gra należy do kategorii znanej jako time management, co oznacza, że zabawa koncentruje się na właściwym przydzielaniu zadań dostępnym postaciom, tak aby zdążyły wykonać wszystkie potrzebne zadania na czas.

  1. Gardens Inc. 2 - The Road to Fame - kup

Premiera mobilnego Createrria

Doczekaliśmy się również światowej premiery mobilnej gry Createrria autorstwa polskiego studia Incuvo. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i dostępna jest obecnie wyłącznie na urządzenia z systemem iOS, ale trwają już prace nad wydaniem na Androida.

Createrria pozwala na szybkie i proste projektowanie własnych gier z różnych gatunków, a następnie zabawę w nie. Sercem aplikacji jest interfejs dotykowy, umożliwiający malowanie palcami wirtualnych światów. Nie zabrakło także opcji grania w cudze kreacje.

  1. Createrria na App Store

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (9-13 grudnia 2013)
  2. Battlefield 4 zdecydowanym liderem. Top Empik - Tydzień 49
  3. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 14-15 grudnia