Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2012, 11:34

Dark Souls na PC po polsku – gra wyjdzie 24 sierpnia

Pecetowa edycja słynnej gry studia From Software zostanie wydana w wersji z polskimi napisami. Firma Cenega potwierdziła też, że Dark Souls możemy spodziewać się 24 sierpnia.

Dark Souls na PC po polsku – gra wyjdzie 24 sierpnia - ilustracja #1

Firma Cenega Poland zapowiedziała, że pecetowa wersja gry Dark Souls pojawi się w naszym kraju 24 sierpnia w polskiej wersji językowej (napisy). Dystrybutor szykuje też specjalne wydanie dzieła studia From Software, którego szczegóły zostaną ujawnione niedługo. Te informacje gwarantują, że po jedną z najciekawszych produkcji konsolowych 2011 roku sięgnie zapewne wielu posiadaczy komputerów z Polski.

Polskie napisy w Dark Souls na pewno ułatwią wejście do gry i zrozumienie jej zasad oraz poznanie fabuły, która w wielu przypadkach nie jest podana w tak oczywisty sposób jak w innych produkcjach. W grze studia From Software wypowiedzi postaci są wyjątkowo oszczędne, ale jednak ważne, a każdy przedmiot ma swój rozbudowany opis. W tych pozornie typowych zdaniach często kryją się podpowiedzi, nawiązania lub wyjaśnienia pobocznych historyjek.

Dark Souls ma predyspozycje ku temu, aby stać się hitem na pecetach – także w Polsce, gdzie gatunek RPG jest popularny. Z tym większym zainteresowaniem czekamy na dalsze informacje od twórców gry, którzy pracują nad nową zawartością. Niedawno reżyser produkcji powiedział parę kontrowersyjnych zdań na temat konwersji i przyznał się do niewiedzy w temacie PC. Miejmy nadzieję, że uda się stworzyć dobry odpowiednik konsolowego tytułu.

  1. Recenzja gry Dark Souls