Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2019, 12:36

Dark Souls - mod Daughters of Ash mocno rozbudowuje zawartość gry

Ukazał się potężny mod Daughters of Ash, który gruntownie przerabia kampanię Dark Souls, wzbogacając ją o nowe wątki, wyzwania, przedmioty i przeciwników.

Mod na razie współpracuje tylko z Dark Souls: Prepare to Die Edition, ale trwają już prace nad wersją dla Dark Souls: Remastered. - Dark Souls - mod Daughters of Ash mocno rozbudowuje zawartość gry - wiadomość - 2019-01-03
Mod na razie współpracuje tylko z Dark Souls: Prepare to Die Edition, ale trwają już prace nad wersją dla Dark Souls: Remastered.

Fani studia FromSoftware odliczają już dni do marcowej premiery Sekiro: Shadows Die Twice. Czekając na debiut najnowszej produkcji zespołu warto powrócić do pierwszej części Dark Souls, gdyż po dwóch latach prac Grimrukh wypuścił wreszcie moda Daughters of Ash.

To rzadki przypadek modyfikacji do tej gry, która koncentruje się na rozbudowaniu jej zawartości. Dark Souls nie jest przyjazne dla moderów i dlatego twórca nie mógł wprowadzić własnych elementów graficznych, ale dzięki sprytnym manipulacjom skryptami Daughters of Ash oferuje spory zestaw nowych elementów.

Dark Souls - mod Daughters of Ash mocno rozbudowuje zawartość gry - ilustracja #2

Mod gruntownie przerabia kampanię dla pojedynczego gracza. Pojawiły się nowe wydarzenia, wyzwania i przedmioty, a podczas eksplorowania map często napotykamy alternatywne ścieżki, niedostępne w podstawowej wersji gry.

Daughters of Ash oferuje nowych przeciwników i bossów. Część z nich stanowi przerobione wersje znanych nieprzyjaciół, którzy mieli pierwotnie znaleźć się w grze, ale zostali ostatecznie usunięci przez FromSoftware.

Mod oferuje także nowe postacie, przedmioty i wątki fabularne. Rozbudowano również tło fabularne gry oraz wprowadzano niedostępne wcześniej sekrety.

Daughters of Ash przeznaczone jest do samotnej zabawy. Obecnie mod współpracuje wyłącznie z Dark Souls: Prepare to Die Edition, ale w tym roku ma się ukazać również wersja dla Dark Souls: Remastered.

Instrukcje:

1. Aby zainstalować moda, wpierw pobierzcie program UnpackDarkSoulsForModding. Ma on postać pliku UnpackDarkSoulsForModding.exe, który musicie skopiować do folderu „Data” w miejscu zainstalowania gry. Potem uruchomcie ten plik.exe.

2. Potem pobierzcie Daughters of Ash. Ten mod posiada instalator i wystarczy mu wskazać lokalizację wspomnianego już folderu „Data”.

Mod należy instalować na czystej wersji gry, zaktualizowanej do najnowszej wersji i pozbawionej innych modyfikacji. Instalator Daughters of Ash zawiera od razu moda DSFix, więc nie musicie go instalować odrębnie.

  1. Oficjalna strona moda
  2. Strona moda w serwisie Nexus