Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2023, 23:40

autor: Adam Adamczyk

Dark and Darker wzorem Diablo 4 sprawi, że co kilka miesięcy będziesz zaczynać wszystko od nowa [Aktualizacja]

Dark and Darker wprowadzi sezony. Mechanika znana choćby z Diablo 4 budzi u wielu graczy mieszane uczucia.

Źródło fot. Dark and Darker
i

AKTUALIZACJA

Dark and Darker otrzymało niewielką aktualizację. W jej ramach:

  1. zwiększono częstotliwość wypadania „niezwykłych” przedmiotów ze wszystkich skrzyń;
  2. wprowadzono niewielką szansę na zdobycie „epickich” przedmiotów ze skrzyń każdego rodzaju;
  3. poszerzono ofertę goblińskiego handlarza;
  4. naprawiono błąd, przez który w jednym miejscu pojawiało się czasami wiele drzwi;
  5. sprawiono, że zabity troll jaskiniowy nie będzie się odradzał po śmierci.

To nie wszystkie wprowadzone zmiany. Z pełną listą możecie zapoznać się tutaj.

Przed kilkoma dniami, po wielu tygodniach turbulencji, Dark and Darker trafiło do wczesnego dostępu – grę można nabyć na platformie Chafgames oraz poprzez oficjalną stronę internetową studia Ironmace. Tytuł cały czas się rozwija i tyczy się to nie tylko usuwania błędów czy wprowadzania dodatkowej zawartości (w tym także tej dostępnej poprzez mikropłatności). Deweloper poinformował o wprowadzeniu do gry popularnych ostatnimi czasy sezonów.

Dark and Darker może wprowadzić sezony

Na kanale gry na Discordzie twórcy poinformowali o pomyśle wprowadzenia sezonów oraz czystek, w trakcie których będą resetowane tabele. Jest to rozwiązanie podobne do tego z Diablo 4, gdzie każdy kolejny sezon będzie trzeba rozpocząć nową postacią, o ile nie zostanie w przyszłości wprowadzona opcja odrodzenia.

Na pytanie dotyczące rankingów deweloper odpowiedział:

Będą czystki na początku każdego sezonu, ale nie rozpoczną się z czasem otwarcia rankingów, czyli 13 i 14 sierpnia. Wdrożyliśmy odliczanie, ponieważ przewidzieliśmy problemy w pierwszym tygodniu premiery i chcieliśmy naprawić większość psujących rozgrywkę błędów, zanim wszyscy zaczną rywalizować o rankingi.

Po czym odniósł się bezpośrednio do mechaniki rankingów:

Planujemy wprowadzić trzymiesięczne sezony, ale to zależy od informacji, jakie zdobędziemy. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Twórcy Dark and Darker podzielili się przemyśleniami dotyczącymi powrotu ich gry na Steama, z którego produkcja została usunięta po oskarżeniu ze strony studia Nexon. Deweloperzy napisali, że póki co nic na ten temat nie wiadomo, ale bardzo by chcieli, aby gra wróciła na platformę Valve.

Kwestie płatności

Ironmace odniosło się także do kwestii cen gry. Póki co studio nie oferuje ich regionalizacji, ale chce, aby to się zmieniło. Muszą jednak wcześniej zadbać o to, aby gra była dostępna dla graczy na całym świecie.

Osoby, które kupiły Dark and Darker Standard Edition mogą zaktualizować ją do wersji Founder’s Edition. Twórcy pracują też nad tym, aby na stronie w takim wypadku od razu widoczna byłą cena update’u na poziomie 15 dolarów amerykańskich.

Na koniec deweloper poinformował, że osoby, które chcą otrzymać zwrot pieniędzy, powinny wejść na stronę Dark and Darker i kliknąć znajdujący się w górnym prawym rogu przycisk Support, gdzie można znaleźć wszelkie potrzebne informacje.

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuje się zawodowo od 2013 roku. W 2021 roku dołączył do GRYOnline.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuje się informacjami stricte technologicznymi. Współpracował z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuje się od dziecka. Poza tym jego zainteresowania obejmują grę na gitarze, komponowanie muzyki oraz sporty siłowe.

więcej