Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 lutego 2019, 14:25

autor: AlexB

Daredevil, Luke Cage i Iron Fist mogą trafić na Hulu

W rozmowie z serwisem The Wrap wiceprezes do spraw produkcji oryginalnych w Hulu zdradził, że platforma jest zainteresowana serialami o Daredevilu i Luke'u Cage'u. Wszystko zależy jednak od Marvela i Disneya.

Choć od skasowania przez Netfliksa części jego superbohaterskich seriali stworzonych we współpracy z Marvelem minęło już trochę czasu, wielu fanów wciąż nie może pogodzić się z tą decyzją. Żal im przede wszystkim Daredevila, który powszechnie był uważany za najlepszą tego typu produkcję w ofercie giganta na rynku VoD. Powstała nawet petycja w sprawie uratowania przygód niewidomego mściciela, którą poparli wcielający się w tytułową rolę Charlie Cox oraz Vincent D'Onofrio, czyli serialowy Kingpin. Jednak z dnia na dzień osób mających nadzieję na powrót Daredevila, Iron Fista oraz Luke'a Cage'a na mały ekran ubywało. Lecz okazuje się, że nie wszystko stracone. W rozmowie z serwisem The Wrap Craig Erwich, starszy wiceprezes do spraw produkcji oryginalnych w Hulu, zdradził, że platforma ta z chęcią wzięłaby pod swoje skrzydła seriale superbohaterskie skasowane przez Netfliksa. Nie jest to jednak w 100% podległe ich decyzji. Cytując jego słowa:

Marvel ma mnóstwo tytułów, którymi jesteśmy zainteresowani. Wszystko zależy od tego, kiedy Marvel i Disney będą gotowe i co ważniejsze, kto będzie stał za tymi projektami.

Wciąż jest szansa na uratowanie serialowego Daredevila. - Daredevil, Luke Cage i Iron Fist mogą trafić na Hulu - wiadomość - 2019-02-12
Wciąż jest szansa na uratowanie serialowego Daredevila.

Przypominamy, że Hulu już współpracuje z Marvelem. Od 2017 roku można tam obejrzeć serial Runaways. Odkąd Disney wykupił aktywa 21st Century Fox i ma swoich rękach 60% udziałów w platformie, relacja ta zwiększy się o kolejne tytuły. W przygotowaniu są animacje o przygodach Kaczora Howarda, Tigry i Dazzler, Hit-Monkey'a oraz M.O.D.O.K.-a, którzy w przyszłości stworzą grupę The Offenders (via Deadline). Nieco przypomina to zatem umowę, jaką swego czasu zawarł Marvel z Netfliksem, choć jak zapewnił Erwich, podejście Hulu do tej współpracy będzie nieco inne.

Kaczor Howard będzie jedną z postaci od Marvela, które zawitają na Hulu. - Daredevil, Luke Cage i Iron Fist mogą trafić na Hulu - wiadomość - 2019-02-12
Kaczor Howard będzie jedną z postaci od Marvela, które zawitają na Hulu.

Nie można też zapomnieć, że sam Disney również zamierza wystartować ze swoją platformą streamingową – Disney+. Swego czasu pojawiła się informacja (via The Hollywood Reporter), że skasowane seriale Netfliksa mogą się pojawić na niej. Stoi to jednak w sprzeczności z planami wykreowana jej jako przyjaznej całej rodzinie. Przyszłość Daredevila, Luke'a Cage'a oraz Iron Fista wciąż jest zatem otwarta i kolejne miesiące zapowiadają się całkiem interesująco.