Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2016, 13:51

autor: Adrian Werner

Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls zmierza na PC i PlayStation 4

Firma NIS America poinformowała, że pracuje nad przeniesieniem na pecety oraz PlayStation 4 gry Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls, czyli strzelankowego spin-offa popularnej przygodówkowej serii, który zadebiutował dwa lata temu na PlayStation Vita.

Dwa lata temu na PlayStation Vita ukazało się Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls, czyli strzelanka będącą produkcją poboczną w stosunku do popularnej serii przygodówek studia Spike Chunsoft. Teraz firma NIS America poinformowała, że pracuje nad konwersją tego tytułu na pecety oraz konsolę PlayStation 4. Premiera tych wydań zaplanowana została na lato przyszłego roku.

Akcja Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls rozgrywa się między wydarzeniami z pierwszej i drugiej części głównego cyklu. Gracze wcielają się w dziewczynę imieniem Komaru Naegi, która ostatni rok spędziła uwięziona wewnątrz tajemniczego apartamentu. Kampania rozpoczyna się, gdy bohaterka zostaje uwolniona i odkrywa, że pod jej nieobecność całe miasto opanowała armia robotów typu Monokuma. Dowodzi nimi grupa dzieci, która postanawia przeobrazić metropolię w utopię, co według nich wymaga wymordowania wszystkich dorosłych.

Naszym zadaniem jest pokonanie armii robotów, zneutralizowanie psychopatycznych dzieci i odkrycie sekretów skrywanych przez miasto. W trakcie realizowania tych celów pomaga nam znana z innych odsłon cyklu dziewczyna imieniem Toko Fukawa.

Screen z wersji na PlayStation Vita. - Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls zmierza na PC i PlayStation 4 - wiadomość - 2016-11-21
Screen z wersji na PlayStation Vita.

Główna seria Danganronpa to gry przygodowe, w których zabawa polega głównie na śledzeniu fabuły i rozwiązywaniu zagadek. Natomiast Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls to coś zupełnie innego. Dostajemy tutaj strzelarkę z kamerą umieszczoną za plecami postaci, w której eksplorujemy liniowe lokacje walcząc z hordami potworów.

Oczywiście, zgodnie z tradycjami marki, autorzy wprowadzili sporo udziwnień, które zapewniają rozgrywce świeżość. Przykładowo, bohaterka w walce korzysta z różnych typów amunicji. Niektóre z nich służą jedynie do niszczenia wrogów, podczas gdy inne potrafią np. przejąć nad nimi kontrolę czy uaktywnić różnorodne maszyny na mapach.

Podczas zabawy towarzyszy nam druga dziewczyna o odmiennych zdolnościach i gracz może przejmować nad nią kontrolę. Co pewien czas trafiamy również do pokojów wyzwań, gdzie zamiast zręcznością musimy się wykazać sprytem rozwiązując zagadki.

  1. Oficjalna strona gry