Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2022, 11:58

autor: Jakub "Rozbo" Tarchała

Warhammer Darktide - co to za gra? Ten zwiastun wyjaśnia wszystko

Gracze wyczekujący lub nieznający najnowszego Warhammera mogą obejrzeć obszerny zwiastun, wyjaśniający najważniejsze aspekty gry. Co ciekawe, beta dla preorderowców już jest oblężona przez fanów.

Źrodło fot. Fatshark
i

Oficjalna premiera Warhammer 40,000: Darktide odbędzie się za tydzień, lecz fani już teraz masowo ogrywają wersję beta, dostępną po zakupie gry w preorderze. Tytuł cieszy się dużym zainteresowaniem, co zachęciło twórców do opublikowania ponad 7-minutowego zwiastuna, który omawia wszystkie najistotniejsze kwestie skierowane również do nowych graczy.

Warhammer 40,000: Darktide – analiza trailera

Zwiastun można obejrzeć na YouTubie. Przedstawia on zarys fabuły gry – jej akcja toczy się na pustynnej planecie Atoma Prime, rządzonej przez kult szaleńczych heretyków. Trailer koncentruje się na fragmentach pierwszoosobowej rozgrywki, na którą składa się tryb współpracy dla czterech graczy jednocześnie. Tytuł posiada złożony system klas, multum oręża z bogatymi statystykami, a także intensywny gameplay z wykorzystaniem walki w zwarciu (broń biała) oraz potyczek na dystans. Tytuł zaoferuje także rozbudowany system ulepszania wyposażenia.

Warhammer 40,000: Darktide zadebiutuje 30 listopada na PC (Steam) oraz Xbox Series S/X (Microsoft Store) w cenie 169,99 zł. Tytuł w dniu premiery będzie również dostępny w usłudze Game Pass. Gra oferuje język polski.

Tutaj kupisz Xbox Game Pass

Preorder ze świetnymi wynikami

Przedpremierowy zakup gry daje dostęp do wersji beta. Według statystyk Steama w zależności od pory dnia liczba graczy oscyluje w granicach 25 000 – 60 000. W szczytowym momencie jednocześnie bawiło się aż 79 112 grających. Spośród ok. 11 300 recenzji użytkowników na Steam aż 73% jest pozytywnych.

Warhammer Darktide - co to za gra? Ten zwiastun wyjaśnia wszystko - ilustracja #1
Źródło: SteamDB.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.