Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 11 kwietnia 2023, 17:00

autor: Damian Gacek

Czy Sherlock Holmes The Awakened ma otwarty świat

W tym poradniku powiemy Wam, czy w Sherlock Holmes The Awakened jest otwarty świat. Przeczytajcie ten artykuł przed zakupem gry.

Sherlock Holmes The Awakened to nowa i jednocześnie stara gra przygodowa od studia Frogwares. Jest to remake produkcji z 2006 roku o tym samym tytule. Słynny detektyw wraz ze swoim przyjacielem doktorem Watsonem muszą stawić czoła tajemniczym i mrocznym siłom. Osoby zaznajomione z mitologią Cthulhu poczują się jak w domu. Oryginalna gra nie miała otwartego świata, jednak w Sherlock Holmes Chapter One (poprzednim tytule deweloperów) takowy był. W tym poradniku powiemy Wam, czy w remaku można się zgubić.

Otwarty świat w Sherlock Holmes The Awakened

Obszar zabawy w Sherlock Holmes The Awakened jest podzielony na kilka różnych map. W każdym rozdziale zwiedzamy inne lokacje, a nawet kraje. Niestety gra nie posiada otwartego świata.

Mapki dają graczowi możliwość zwiedzenia kilku okolicznych ulic i pooglądania z zewnątrz budynków (można wejść do wybranych, ważnych dla historii lokacji). Oczywiście, w niektórych miejscach przygotujcie się na widoki mniej urbanistyczne. Jednak nie miejcie złudzeń – to jedynie sceny dla wydarzeń z głównej osi fabularnej, które mają ożywić i urealnić nieco świat.

Spacerując po ścieżkach szybko można zauważyć, że są one pustawe. Nie znajdziecie na nich żadnych ciekawych wydarzeń, a z przechodniami możecie porozmawiać jedynie, jeżeli szukacie informacji na temat śledztwa. Co krok natkniecie się również na różne ściany.

Nie liczcie także na aktywności poboczne. Twórcy nie przewidzieli takowych (a przynajmniej nam nie udało się ich odkryć). Sherlock Holmes The Awakened skupia się na głównym wątku fabularnym i to Wy zdecydujcie, czy to dobrze, czy źle.

Przeczytajcie również nasz opis przejścia:

  1. Sherlock Holmes The Awakened - solucja do gry
  2. Sherlock Holmes The Awakened - poradnik

Damian Gacek

Damian Gacek

Absolwent Filologii Angielskiej oraz English in Public Communication. W swoim portfolio ma artykuł naukowy dotyczący tłumaczenia gier wideo. Z GRYOnline.pl współpracuje od 2019 roku, pisząc dla różnych działów. Obecnie zajmuje się głównie poradnikami i okazjonalnie wspiera newsroom. Autor przeglądu Małe ale Wielkie. Elektroniczną rozrywką interesuje się od dziecka. Uwielbia RPG-i oraz strategie, często nurza się również w odmętach produkcji indie. W wolnych chwilach pracuje nad książką oraz uczy się edycji filmów.

więcej