Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość poradniki 24 marca 2023, 11:38

autor: Jacek Hałas

Czy można zmienić płeć i wygląd postaci w Diablo 4

W Diablo IV dostępny jest kreator postaci, ale możecie zapragnąć zmiany wyglądu bohatera już po przystąpieniu do właściwej gry. Wyjaśniamy czy można zmienić płeć i jak modyfikować wygląd.

Źródło fot. Blizzard Entertainment
i

Nasz poradnik do Diablo 4 wyjaśnia czy można wybrać płeć bohatera i zmienić ją już w dalszej fazie rozgrywki. Dowiecie się też jak zmieniać wygląd sprzętu protagonisty przy zachowaniu statystyk najlepszych posiadanych przedmiotów.

Wybór płci – typu ciała (Body Type)

Płeć – typ ciała (Body Type) to wybór dostępny dla wszystkich klas bohaterów, tzn. możecie np. grać barbarzyńcą lub barbarzynką. Decyzji w sprawie wyboru płci musicie dokonać w kreatorze postaci zanim przejdziecie do szczegółów wyglądu bohatera (twarz, kolor skóry, blizny, tatuaże itp.).

Niestety, nie można zmienić płci w czasie gry. Ta decyzja jest nieodwracalna.

Garderoba (Wardrobe)

W trakcie właściwej gry czynności związane ze zmianą wyglądu postaci dokonuje się dzięki garderobie (Wardrobe) – możecie znaleźć ją w pokoju bohatera. Pierwsza taka okazja pojawia się po dotarciu do Kyovashad.

Zakładki w menu garderoby

W zakładce wygląd (Appearance) dostepne są ograniczone opcje modyfikacji wyglądu bohatera. Możecie zmienić malowanie twarzy (Makeup), biżuterię (Jewelry) oraz tatuaże (Markings). Pozostałe opcje z kreatora pozostaną niedostępne.

Ciekawsza jest zakładka garderoba (Wardrobe). Pozwala ona na zmianę wyglądu ekwipunku bez wpływu na statystyki. Są to modyfikacje wyłącznie kosmetyczne i nie wpływają na cechy Waszej postaci:

  1. w aktywnym slocie w inwentarzu możecie mieć ustawiony przedmiot A i korzystać z jego statystyk;
  2. w tym samym czasie mieć dzięki garderobie ustawiony wyglądu przedmiotu B – nie zmieni to statystyk bohatera, które nadal będą bazowały na statystykach przedmiotu A.

Alternatywnie możecie też całkowicie usunąć skórkę danego przedmiotu. Możecie sprawić np. że Wasza postać będzie biegała z odsłoniętą klatką piersiową i jednocześnie czerpała profity ze zbroi umieszczonej w slocie w inwentarzu.

Więcej na temat Diablo 4 znajdziecie tutaj:

  1. Poradnik do gry.

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej