Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2020, 09:21

Cyberpunk 2077: streamerka zrezygnowała z roli z powodu fanów

Jedna z chińskich streamerek, która w ramach easter egga miała się pojawić w Cyberpunku 2077, postanowiła zrezygnować z udziału w tym projekcie. Powodem są naciski ze strony internautów.

Cyberpunk 2077: streamerka zrezygnowała z roli z powodu fanów - ilustracja #1
Jedna z bohaterek nie pojawi się w CP2077 – albo trzeba będzie na nowo nagrać jej głos.

W SKRÓCIE:

  1. jedna z chińskich streamerek, która miała pojawić się jako NPC w Cyberpunku 2077, zrezygnowała ze swojej roli;
  2. powodem jest ostra krytyka ze strony internautów;
  3. kobieta w przeszłości wzbudzała kontrowersje m.in. z powodu swoich działań, orientacji seksualnej czy pozytywnego zdania na temat TLOU2.

Od pewnego czasu wiadomo, że w ramach easter egga w Cyberpunku 2077 pojawią się postacie wzorowane na popularnych streamerach z całego świata. Niestety, udział w tym projekcie nie zawsze jest powodem do radości i może wywoływać niepotrzebne napięcia. Chińska streamerka postanowiła zrezygnować z roli w grze. Powodem są naciski ze strony internautów. Informacja o jej rezygnacji pojawiła się na forum Reddit.

Cyberpunk 2077: streamerka zrezygnowała z roli z powodu fanów - ilustracja #2
Wiadomość opublikowana przez streamerkę.

Jestem bardzo zaszczycona tym, że zostałam wybrana do roli w grze w ramach easter egga i wykonałam nagrania głosowe dla jakiejś bohaterki niezależnej. Uwielbiam tę grę, więc przyjęłam ich ofertę i wzięłam udział w nagraniach na początku 2020 roku w studiu CDPR w Wielkiej Brytanii.

Niestety, po ogłoszeniu tych wieści otrzymałam wiele krytycznych wiadomości od społeczności internetowej, dlatego zrezygnowałam z tej roli i poprosiłam CDPR o usunięcie mojego głosu z gry. Mam nadzieję, że ten incydent nie podważy oczekiwań graczy co do tej produkcji – czytamy.

Bohaterka wiadomości jest jedną z najpopularniejszych streamerek w Chinach. W przeszłości kobieta wielokrotnie brała udział w tzw. „sieciowych dramatach”, za co bywała ostro krytykowana. Czasem przyczyną problemów były charakter i czyny internautki – np. rzekomy brak lojalności wobec przyjaciół czy atakowanie / nękanie innych użytkowników. Jednak w niektórych przypadkach była krytykowana za orientację seksualną (przez pewien czas była w związku z inną youtuberką) lub stosunek do gier (przykładowo w ostatnim czasie dostało się jej, bo lubiła znienawidzone przez część społeczności The Last of Us: Part II).

Warto odnotować, że sam pomysł odwzorowania w CP2077 wybranych streamerów wywołał w Chinach dyskusję. Część osób zastanawia się, czy w grze CD Projekt RED powinno być tak wielu znanych internautów i czy easter egg wymyślony przez deweloperów nie jest po prostu rozbudowanym narzędziem promocyjnym (zresztą w Polsce też nie brakuje osób sceptycznie nastawionych do tego rozwiązania).

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 19 listopada na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W późniejszym terminie gra będzie dostępna również na konsolach nowej generacji – PlayStation 5 i Xboksie Series X. Przypominamy też, że dziś wieczorem odbędzie się kolejny pokaz z serii Night City Wire.

  1. Grałem 4 godziny w Cyberpunka 2077 – to świetna gra, ale…
  2. Widziałem Cyberpunk 2077 i wiem, czego CDPR nie udało się dopracować
  3. Cyberpunk 2077 na chłodno – analiza nadchodzącej gry CDPR
  4. Wszystko o Cyberpunk 2077
  5. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna